• DZIEŃ NIEDŹWIEDZIA POLARNEGO

• 27 lutego włączyliśmy się do obchodów Dnia Niedźwiedzia Polarnego

Klasy drugie oddziałów gimnazjalnych  zrealizowały projekt edukacyjny z geografii:

"Czy możemy uratować niedźwiedzie polarne?". Efektem ich pracy były plakaty dotyczące kilku zagadnień: przyczyny ocieplenia klimatu, wpływ ocieplenia klimatu na życie mieszkańców Arktyki, możliwości zahamowania ocieplenia się klimatu, życie niedźwiedzi polarnych i innych zwierząt w Arktyce. Podczas publicznej prezentacji można  było "złapać" 5 z geografii rozwiązując poprawnie zadanie z kart pracy :).

Oto 5 pierwszych osób, które ją otrzymały: Marta Majewska, Kinga CHamot, Zuzanna Chamot, Wioletta Melczak i Joanna Wiktorzak. GRATULUJEMY

• Orzeł Biały - Nasza Duma

• 23.02.2018 r. w Szkole Podstawowej im. Ireny Kwinto w Żabim Rogu odbył się finał konkursu plastycznego na szczeblu szkolnym pt. „Orzeł Biały – Nasza Duma”. Uczniowie klas IV – VII biorąc udział w konkursie, mieli okazję rozwinąć swoje twórcze predyspozycje i wykazać się atrakcyjnym pomysłem. Natomiast tematyka konkursu zmotywowała uczniów do rozwijania pasji historycznych, pogłębiła zainteresowania znaczeniem polskich symboli narodowych oraz spopularyzowała wiedzę i świadomość o godle, jako jednym z najważniejszych polskich symboli narodowych.
            Działalność artystyczna poprzedzona była takimi filmami jak: Historia Orła Białego, Dzieje Orła Białego i Godło Rzeczypospolitej na przestrzeni wieków. Uczniowie poszerzyli i uporządkowali swoją wiedzę na temat historii i wyglądu godła od 1288 r. do czasów obecnych.
            Na szczeblu szkolnym I miejsce zajęła Julia Klepczyńska kl. VI, II miejsce Martyna Wiśniewska kl. V, III miejsce Wiktoria Bukowska kl. VI, IV miejsce Natalia Gnes kl. IV b, V miejsce Zuzanna Chamot kl. VII, VI miejsce Igor Bialik kl. V. Wszyscy uczniowie otrzymali nagrody ufundowane przez szkołę i wręczone na apelu przez panią wicedyrektor Natalię Kur.
            Prace zwycięskie (I, II, III miejsce) zostaną przewiezione do Ostródy na etap okręgowy do Biura senatorskiego Bogusławy Orzechowskiej, gdzie do 25 marca 2018 r. zostaną wyłonione najlepsze prace z różnych szkół powiatu ostródzkiego na etap ogólnopolski. Mamy nadzieję, że prace naszych uczniów zostaną dostrzeżone. Trzymamy kciuki!

• Grant na stworzenie sadu

• Mamy wspaniałą wiadomość. Grupa projektowa ŻABI SAD otrzymała grant na stworzenie sadu na terenie szkoły. Ruszamy więc na wiosnę. Na 134 drużyny biorące udział w konkursie nasza grupa otrzymała 15 miejsce. To dopiero pierwszy etap, mamy nadzieję, że następne pójdą jeszcze lepiej. Brawo drużyna i p. Kasia Żurawska

• Poczta walentynkowa

• Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Poczta walentynkowa.

Walentynkowy  listonosz z Samorządu Uczniowskiego  dostarczał dziś kartki i słodkości naszym uczniom!

• Walentynki w szkole

• Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Walentynki w szkole.

14 lutego 2018 r. odbył się w naszej szkole apel walentynkowy przygotowany przez uczniów klasy VII z opiekunami- p. Kotowicz i p. Zaniewską. Uczniowie przedstawili krótką historię Walentynek okraszoną żartami o miłości. Gwoździem programu było przedstawienie inspirowane baśnią o Czerwonym Kapturku i złym wilku, w których role wcielili się Klaudia Gurgielewicz i Patryk Nowocień. W romantyczny nastrój wprowadziły nas uczennice klasy II A-Katarzyna Dresner i Nikola Raszczyk, które przepięknie zaśpiewały piosenkę Eleni „Miłość jak wino uderza do głów”.

• Nowe lektury!

• Kolejne lektury -  70 sztuk dla klas I-III zakupione ze sprzedaży rękodzieła można już wypożyczać.

• Nowe książki dla dzieci w bibliotece

• Zapraszam do biblioteki : „Przyjdź, zobacz, wypożycz”.

Nowe książki dla dzieci w bibliotece- dary od czytelników .

• Dzień Babci i Dziadka w kl. „0”

• Tuż przed feriami w Szkole Podstawowej im. I. Kwinto w Żabim Rogu odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Dzieci z kl. ”0” przygotowały pod kierunkiem nauczycielki Ilony Pieniak program artystyczny.

W obecności dziadków przedszkolaki przedstawiły bajkę pt. „Dziewczynko z zapałkami, spędź Wigilię razem z nami”, która wprowadziła zebranych gości w nastrój niedawno minionych Świąt Bożego Narodzenia.

By wyrazić wdzięczność i miłość przybyłym dziadkom, przedszkolaki wyrecytowały wierszyki i gorące życzenia. Nie zabrakło również specjalnych na tę okoliczność piosenek, nie tylko w języku polskim, ale i angielskim.

Po części artystycznej dzieci wręczyły gościom własnoręcznie wykonane prezenty. Dalszy ciąg spotkania z dziadkami miał miejsce na stołówce szkolnej przy pysznym cieście i gorącej herbatce.