• Konkurs Języka Polskiego

          • 15 maja 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 2 w Morągu odbył się Gminny Konkurs Języka Polskiego. Uczniowie w miłek atmosferze zmagali się z bardzo trudnymi testami. Nasza uczennica Angelika Gajcy z klasy 3a zdobyła III miejsce. Wszystkim uczestnikom gratulujemy!

          • Wyjazd edukacyjny do Gdańska

          • Dotyczy projektu: RPWM.02.02.01-28-0163/16

            Tytuł: MALI WIELCY ODKRYWCY

            Dotyczy projektu: RPWM.02.02.01-28-0163/16

            Tytuł: MALI WIELCY ODKRYWCY

             

            Wyjazd edukacyjny do Gdańska

                          W dniu 18.05.2018r. uczniowie naszej szkoły, biorący udział w drugiej edycji projektu” MALI WIELCY ODKRYWCY”, udali się na wycieczkę do Gdańska.

                Pobyt  rozpoczęli wizytą w ” Centrum Hewelianum”. Mieli tam możliwość uczestniczenia w zajęciach edukacyjnych z podziałem na grupy – „Kropla zabawy” i „STANowcza zmiana”, podczas których poznali właściwości wody i mogli samodzielnie przeprowadzić doświadczenia.

                   Po zajęciach każda grupa zwiedzała wystawy interaktywne, podczas których, każdy uczestnik mógł dotknąć, zobaczyć i działać.

                     Ale to nie był jeszcze koniec doświadczeń. Kolejna porcja atrakcji czekała na uczniów w Centrum Nauki EKSPERYMENT w Gdyni, gdzie podczas pobytu wszyscy bawili się wyśmienicie.

                     Następnie przyszedł czas na obiad i zwiedzanie Starego Miasta w Gdańsku, gdzie uczniowie oglądali zabytkowe kamienice, ratusz fontannę Neptuna i poznali trochę faktów związanych z historią tego miasta. Każdy chętnie zaopatrzył się w pamiątki.

                    Wrażeń było mnóstwo, pogoda dopisała, wszyscy wrócili do domu zmęczeni, ale zadowoleni.

             

             

          • Trzymaj Formę

          • W realizację programu "Trzymaj Formę" zaangażowano całą społeczność szkolną. Uczniowie wszystkich klas wykonali plakaty o charakterze profilaktycznym. Odbyło się spotkanie z dietetykiem p. Małgorzatą Leśnikowską, która w czasie wykładu przedstawiła rodzicom i nauczycielom główne zasady prawidłowego żywienia oraz najczęstsze błędy, jakie popełniamy w naszej diecie. Uczestnicy spotkania otrzymali  materiały edukacyjne.

          • Wyróżniona w konkursie

          • Chętni uczniowie z klas IV na lekcjach plastyki wzięły udział w VIII Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pod hasłem "BEZPIECZNIE NA WSI MAMY - UPADKOM ZAPOBIEGAMY". Praca Tosi Łęckiej widoczna na jednym ze zdjęć spośród 1500 innych zdobyła wyróżnienie. W związku z tym na 18 maja 2018 r. Antonina Łęcka wraz z rodzicami została zaproszona przez organizatora konkursu plastycznego Kasę Ubezpieczenia Rolniczego do Olsztyna na galę rozdania nagród. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

          • Klasa IV B po lekcjach...

          • 16.05.2018 r. klasa IV B postanowiła spotkać się po lekcjach. Uczniowie zaprosili także swoich rodziców i panią dyrektor Małgorzatę Tolak. Dzieciom czas upłynął bardzo szybko na różnych zabawach a rodzicom na rozmowach przy kawie. Szkoła po lekcjach jest całkiem inna, co widać na zdjęciach w albumie fotograficznym.

          • Czysty Żabi Róg – Czysta Polska

          • Uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Ireny Kwinto w Żabim Rogu wzięli udział w akcji pt. „Czysty Żabi Róg – Czysta Polska”. Działanie to zorganizowano we współpracy ze środowiskiem lokalnym, czyli sołtysem p. Mirosławą Małą, która też wzięła w niej czynny udział.

            Klasy IV – VII na lekcjach plastyki wykonali plakaty i transparenty, które mają zachęcać do dbania o środowisko naturalne i skłaniać mieszkańców do wyrzucania odpadów do odpowiednich pojemników i koszy oraz nie zaśmiecać wiejskiej plaży.

            9 maja 2018 r. klasa IV B i uczniowie ze świetlicy profilaktyczno – wychowawczej zainstalowali te plakaty w miejsca szczególnie narażone na zaśmiecanie, które wskazała p. sołtys Mirosława Mała.

            Uczniowie - delegaci poszczególnych miejscowości (Bramka, Bożęcin, Zawroty, Wilnowo, Gubity, Żabi Róg – Fabryka) umieszczą transparenty w swoich miejscowościach.

            Wszyscy uczniowie obiecali dbać o środowisko, które jest wspólnym dobrem wszystkich ludzi, ale wszyscy ludzie też powinni dbać o środowisko i nie zaśmiecać go.

            Kamila Jastrzębowska-Świerczyńska i Roma Olszewska

          • "Mali Wielcy Odkrywcy" w Toruniu

          • W dniu 8.05.2018r. uczniowie naszej szkoły, biorący udział w drugiej edycji projektu MALI WIELCY ODKRYWCY, udali się na wycieczkę do Torunia. W mieście Mikołaja Kopernika dzieci zostały zaproszone na warsztaty laboratoryjne, podczas których przeprowadziły doświadczenia chemiczne, a także wykonały własne wielobarwne świeczki. Miały też okazję  zobaczyć, jak kiedyś czerpano papier, wykonać własne 'średniowieczne' wizytówki prawdziwym gęsim piórem, a także upiec tradycyjne toruńskie pierniki. Podczas gdy ciasteczka rumieniły się w piecu, nasi Mali Wielcy Odkrywcy wzięli udział w lekcji historycznej dotyczącej życia Słowian i początków państwa polskiego, a następnie zwiedzili toruńską starówkę.

            Był to dzień pełen wrażeń, dzieci wróciły zmęczone, ale bardzo zadowolone.

          • "MŁODY PIŁKARZ ŻABI RÓG"

          • 30 kwietnia nasi najmłodsi uczniowie mieli okazję uczestniczyć w treningu przygotowanym przez profesjonalną szkółkę piłkarską "Młody Piłkarz", zajmującą się szkoleniem chłopców i dziewcząt od 4 do 16 roku życia. Dzieci brały udział w ogólnorozwojowych zajęciach oraz meczu piłki nożnej, które miały na celu zachęcenie dzieci do czynnego uprawiania sportu oraz zaszczepienia u nich żyłki sportowej.

          • Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja

          • 30 kwietnia w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja 1791 roku. W przedstawieniu wzięli udział uczniowie klas V i VI oraz II b gimnazjum. Chór prowadzony przez panią M. Kowalską zaśpiewał znane pieśni patriotyczne: „ Rotę”, „ Witaj majowa jutrzenko” i „ Rozkwitały pąki białych róż”. Uczniowie szkoły poznali jedną z wielu tragicznych kart z historii narodu i państwa polskiego – okres rozbiorów.

            Konstytucja uchwalona w 1791 roku była drugą na świecie i pierwszą w Europie ustawą o szczególnym znaczeniu dla państwa i własnego narodu. Jednak nie uratowało to Polski przed utratą niepodległości na 123 lata.

            Apel został przygotowany przez nauczycieli: p. E. Przybylską, p. J. Wilka i p. P. Górę.  

          • Koncert muzyczny

          • 30.04. 2018 uczniowie klas 0-III uczestniczyli w koncercie muzycznym, pt. "Spotkanie z Janem  Brzechwą". Mieli możliwość przypomnienia sobie wierszy tego autora, wcielić się w bohaterów występujących w utworach, np. w kaczkę dziwaczkę, kwokę, suma czy skarżypytę. Mogli wspólnie zaśpiewać lub wysłuchać w wersji muzycznej niektórych utworów tego poety. Było przy tym dużo śmiechu i zabawy.

        • Nagłówek