• Kiermasz Książki

• W ramach promocji czytelnictwa w naszej szkole corocznie organizowany jest Kiermasz Taniej Książki. Uczniowie mają dostęp do różnych ciekawych pozycji książkowych w dobrej cenie. Dużą popularnością cieszą się książki o zwierzętach, a wśród  starszych uczniów  powieści obyczajowe poradniki.

• 26.11.2018 r. Święto Pluszowego Misia

• Z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia w bibliotece przy Szkole Podstawowej im. Ireny Kwinto w Żabim Rogu odbyły się spotkanie z Misiem dla uczniów ze świetlicy szkolnej. Dzieci poznały historię powstania maskotki, obejrzały prezentację multimedialną, która przedstawiła najbardziej znane i lubiane misie w literaturze. Na spotkaniu nie zabrakło głośnego czytania książek z „Misiowej biblioteczki” oraz zajęć plastycznych. Obchody tego nietypowego święta to pretekst do propagowania czytelnictwa. Za dekorację biblioteki posłużyły prace plastyczne uczniów oraz wystawa pluszaków.

• 100 lat odzyskania przez Polskę Niepodległości.

• "Pociąg do wolności"

9 listopada świętowaliśmy w naszej szkole 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie klasy 4a, 5a oraz 3a gimnazjum przygotowali piękny program poetycko- muzyczny "Pociąg do wolności". Ubrani w epokowe oraz patriotyczne stroje przypomnieli wszystkim jak ciężka była droga do wolności Polski. Podczas występu nie zabrakło wzruszających piosenek i pięknych wierszy. O godzinie 11.11 cała szkoła wspólnie zaśpiewała w całości hymn narodowy. To była wspaniała uroczystość. Dziękujemy uczniom oraz opiekunom p. Katarzynie Steffen-Białek, Sylwii Grodeckiej i Jerzemu Wilkowi.

100 LAT NIEPODLEGŁEJ W ŻABIM ROGU

11 listopada na świetlicy w Żabim Rogu odbyła się uroczystość upamiętniająca 100 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Zgodnie z wieloletnią tradycją uczniowie naszej szkoły przygotowali program artystyczny, nie zabrakło także wspólnego śpiewania hymnu oraz innych pieśni patriotycznych. Publiczność  dopisała, wielu mieszkańców oraz rodziców naszych uczniów przybyło tego dnia, aby wspólnie uczcić ten wyjątkowy dzień.

• Narodowe Święto Niepodległości w oddziałach przedszkolnych

• Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Narodowe Święto Niepodległości w oddziałach przedszkolnych.

Z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości do oddziałów przedszkolnych przybyli specjalni goście - jakimi byli żołnierze 20. Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej.

Na przybycie gości dzieci z oddziałów przedszkolnych przygotowały krótki apel. Głównym zadaniem przedszkolaków było zaśpiewanie wraz z żołnierzami czterech zwrotek Mazurka Dąbrowskiego. Po hymnie jedna z dziewczynek z kl. „0” - Wiktoria D. wraz z resztą przedszkolaków wyrecytowała wiersz W. Bełzy pt. „Katechizm polskiego dziecka”. Po bezbłędnie wypowiedzianym wierszu dzieci zasłużyły na brawa od zaproszonych gości.

W celu przybliżenia dzieciom przedszkolnym pojęcia 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, żołnierze przygotowali i przeprowadzili krótkie zajęcia. Przedszkolaki mogły również dowiedzieć się, na czym polega zawód żołnierza. Dzieci nauczyły się salutować i maszerować jak prawdziwi żołnierze. Obejrzały dokładnie strój i rację żywnościową, jaką żołnierz zabiera ze sobą na poligon. Żołnierze wyświetlili dzieciom filmiki przedstawiające musztrę oraz technikę ćwiczeń realizowanych na poligonie.

Przedszkolaki podziękowały żołnierzom za zajęcia brawami, laurkami i bukietami kwiatów. Pod koniec spotkania był czas na zrobienie pamiątkowego zdjęcia. Dzieci były zachwycone zajęciami. Zaproszeni gości wywarli na dzieciach pozytywne wrażenie. Po zajęciach prawie wszystkie przedszkolaki wyrażały chęć zostania w przyszłości żołnierzami.

Tekst i zdjęcia: Ilona Pieniak

• XVIII Dzień Papieski

• 14 października w kościołach w naszej ojczyźnie obchodzono już po raz XVIII Dzień Papieski, w tym roku pod hasłem "Promieniowanie Ojcostwa".

W naszej szkole z tej okazji zorganizowaliśmy 25 października uroczysty apel. w ten sposób świętowaliśmy nie tylko Dzień Papieski ale i 40-rocznicę rozpoczęcia pontyfikatu Jana Pawła II. W przedstawieniu przygotowanym przez katechetki uczniowie gimnazjalni w scence studia telewizyjnego omówili hasło tegorocznego Dnia Papieskiego. Mówili o ojcostwie w trzech aspektach: Bóg - Ojciec, papież jako Ojciec Święty i ojczyzna jako ojcowizna. Natomiast uczniowie w scence z lekcji religii zaprezentowali w powyższej tematyce wiersze i piosenki. Apel wzbudził duże zainteresowanie wśród uczniów i nauczycieli, a największą niespodzianką był dialog człowieka z Bogiem, gdzie głos Boga odegrał jeden z nauczycieli. Wszyscy uczniowie czynnie uczestniczyli w apelu pprzez wspólny śpiew. To był naprawdę ciekawy i pouczający apel.