• Sędzia Anna Maria Wesołowska w naszej szkole

• 19.03.2024 roku w Szkole Podstawowej w Żabim Rogu gościła sędzia Anna Maria Wesołowska. Dzień był bardzo ciekawy. Pani Sędzia najpierw spotkała się uczniami klas młodszych, następnie uczniami klas starszych. Dla jednych i drugich był przeprowadzony warsztat nt. Nowych zagrożeń tj. grooming, zbyt wczesna inicjacja seksualna, cyberprzemoc, Internet, używki; alkohol, narkotyki, dopalacze, e-papierosy, depresje, samookaleczenia. Odbyło się również szkolenie dla nauczycieli, pracowników poradni psychologiczno-pedagogicznej, pracowników MOPS, pedagogów szkolnych. Kolejnym etapem było spotkanie dla rodziców, mieszkańców i innych zainteresowanych osób. Ujęcia ze spotkań powyżej.

• Wielkanocne warsztaty

• 14.03.2024 r. dzieci z oddziału "0" uczestniczyły w warsztatach wielkanocnych organizowanych w Bibliotece szkolnej. Wspólnie z zaproszonymi dziadkami wykonały wesołe kurczaczki wykluwające się z jajek i zajączki z rękawiczek. Bardzo nam się podobało i dziękujemy za zaproszenie!

• Zdrowy Styl Życia

• Rozstrzygnięcie konkursu Plastycznego w ramach Rejonowej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK️KAT.

Temat: ZDROWE ZĘBY TO PODSTAWA- MYCIE ZĘBÓW TO ZABAWA
            1miejsce  Nikola Safaryn
            KAT. KLASY I-III
            Temat: ŚWIAT MOICH MARZEŃ
            3 miejsce Julia Milewska
            3 miejsce Nadia Sztalmirska
            wyróżnienie Joanna Miecznikowska
            wyróżnienie Hania Łukiewicz
            Temat: NASI MNIEJSI BRACIA-ZWIERZĘTA WŚRÓD LUDZI
            1miejsce Aleksandra Czajka
            1miejsce Zofia Kowalska
            ️KAT. KLAS VII-VIII
            Temat: MOJE ZDROWIE W MOICH RĘKACH- STOP NAŁOGOM
            1miejsce Gabriela Derkowska
            GRATULACJE

• Spotkani z Panią adwokat

• 6 marca w ramach preorientacji zawodowej dzieci z oddziału przedszkolnego, zerówki i klas I-III miały okazję spotkać się z Mamą naszego przedszkolaka, która z zawodu jest adwokatem.

• Bezpieczne ferie

• Dziękujemy panu Jackowi Wojtalikowi za przeprowadzenie w naszej szkole akcji "Bezpieczne ferie".

• Koncertowanie

• Koncerty muzyczne w naszej szkole to już tradycja.

• Wyróżniony przedszkolak

• Uczeń klasy "0" Stanisław Nowicki odebrał wyróżnienie za pracę plastyczną w konkursie "Za co kocham gminę Morąg?" Gratulujemy!

• Zajęcia zawodoznawcze w kl. 1

• W ramach zajęć z orientacji zawodowej, dzisiaj mieliśmy zaszczyt gościć pana Kamila Pielocha, tatę Julii z klasy 1. Pan Kamil jest pielęgniarzem i przybliżył uczniom swoją codzienną pracę, przynosząc ze sobą różnorodne akcesoria medyczne. Opowiedział o wyjątkowości zawodu pielęgniarza i niezbędnych predyspozycjach do jego wykonywania. Uczniowie mieli okazję zobaczyć i wypróbować stetoskop oraz ciśnieniomierz. Pan Kamil zademonstrował także, jak założyć wenflon i podłączyć kroplówkę. Na koniec uczniowie ćwiczyli na sobie zakładanie opatrunków. Był to dzień pełen edukacyjnych wrażeń i nowych doświadczeń.

• Strażak w naszej szkole

• Przedszkole i klasy z edukacji wczesnoszkolnej gościły strażaka. Pan strażak zapoznał dzieci ze swoim zawodem i wyposażeniem swojego stroju. Każdy mógł przymierzyć kask strażacki, a na koniec dzieci otrzymały słodki poczęstunek.