• "Tradycyjny sad" to projekt edukacyjny, który zostanie przeprowadzony na terenie Szkoły Podstawowej
      im. Ireny Kwinto w Żabim Rogu z uczniami klas drugich gimnazjalnych. Opiekunami projektu "Tradycyjny sad" są : Katarzyna Żurawska i Katarzyna Steffen - Białek. Nazwa zespołu projektowego to Żabi Sad

ETAP I - Rozmawiamy o sadzie - polegający na zdobywaniu wiedzy i promocji idei projektu.
      Polega na powołaniu dziesięcioosobowych zespołów uczestników, które pod opieką nauczyciela zdobywają wiedzę z zakresu sadownictwa i sposobu pielęgnacji drzew niewpływającego negatywnie na środowisko. Zespoły mają za zadanie upowszechnianie inicjatywy w środowisku szkolnym oraz znalezienie i przygotowanie terenu do założenia minisadu.       ETAP II - Sadzimy sad - to etap praktycznego sadowniczego działania w oparciu o przygotowany wcześniej plan wraz z prowadzeniem aktywnej akcji promocyjnej projektu.                                                                                                     ETAP DODATKOWY - Tworzenie Pomologicznej Mapy Polski - to etap nieobowiązkowy, w którym mogą wziąć udział zarejestrowane w konkursie zespoły. Przeprowadzany jest w terminie jesiennym, podczas trwania etapu "Rozmawiamy o sadzie".