• Szkoła Wierna Dziedzictwu

• 01.03.2018 21:36
          • W roku szkolnym 2017/2018 nasza szkoła bierze udział w projekcie edukacyjnym
            „Szkoła Wierna Dziedzictwu”. Celem uczestnictwa jest uzyskanie Certyfikatu przyznawanego przez Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty .
          • Głównym założeniem projektu jest rozszerzenie. przybliżenie i pogłębienie wiedzy o własnym regionie, jego historii, środowisku naturalnym, kulturowym i społecznym oraz kształcenie postawy lokalnego patriotyzmu.
            Projekt edukacyjny opiera się na następujących celach :
            1. Kształtowanie postaw patriotycznych oraz tożsamości narodowej.
            2. Kultywowanie tradycji i rozwijanie zainteresowań zwyczajami, dziedzictwem kulturowym „małej ojczyzny”.
            3. Kształtowanie poczucia przynależności do rodziny, środowiska lokalnego,
            społeczności szkolnej, regionu, kraju.
            4. Upowszechnienie wiedzy historycznej, poznanie walorów przyrodniczych naszego kraju.
            5. Rozbudzanie zainteresowania najbliższą okolicą, jej przeszłością
            i teraźniejszością.
            6. Rozwijanie aktywnego uczestnictwa w wydarzeniach społecznych i kulturalnych
            na poziomie lokalnym, regionalnym i państwowym.
            7. Nabywanie umiejętności właściwych zachowań w stosunku do wytworów kulturowych naszych przodków.