Zawieszenie zajęć stacjonarnych i przejście na pracę zdalną oddziału przdszkolnego w Filii Bramka

04.03.2021 10:09

Na podstawie § 18 ust. 2a, rozporządzenia Ministerstwa Edukacji Narodowej z dnia 31.12.2002r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach (Dz.U. z 2020r. poz.1166),

Informujemy , że od dnia 04.03.2021 do dnia 11.03.2021 zajęcia stacjonarne w oddziale przedszkolnym w Filii Bramka zostają zawieszone i przechodzimy na pracę zdalaną.

Polska na niebiesko

05.04.2018 22:46

Dnia 04.04 uczniowie klas II i III Filii w Bramce, w ramach ogólnopolskiej akcji #polskananiebiesko, we współpracy ze Stowarzyszeniem Na Rzecz Osób z Autyzmem NIE-ZWYKŁE DZIECI, brały udział w niecodziennej lekcji, której temat brzmiał: AUTYZM.

Bohaterem tej lekcji był 8 letni, dotknięty autyzmem, Feliks, który zabrał uczniów do swojego świata. Dzieci mały możliwość zobaczyć, co czuje ich rówieśnik. Jak odbiera bodźce zewnętrzne. Co powoduje hałas i jak wyobraża sobie słowa. Uczniowie już wiedzą, że Autyzm to całościowe zaburzenie rozwoju dziecka o podłożu neurologicznym. Autyzmu nie da się wyleczyć. Dotyka wielu obszarów życia i powoduje, że dzieci rozwijają się inaczej.

Zajęcia przeprowadziła Sylwia Grodecka

Pisankowe szaleństwo :-)

05.04.2018 22:41
          Na świetlicy szkolnej temat
          wiosenno- świąteczny omawialiśmy.
          I z panią Małgosią takie prace stworzyliśmy :-)

Świąteczne prace przedszkolaków

05.04.2018 22:37
          Dzieci z oddziału przedszkolnego, również na temat Świąt Wielkanocnych, mogą powiedzieć dużo. Pani Mariola Buta wraz z uczniami wprowadziła już klimat świąteczny. Prace przedszkolaków można podziwiać zarówno w klasie jak i na holu szkolnym.
          Zdolne te nasze dzieci :-)
          !!!GALERIA!!!

Święta tuż, tuż.

05.04.2018 22:38

Pani Elżbieta Gratunik na zajęciach lekcyjnych w klasie 2 i 3 opowiedziała uczniom o tradycjach i zwyczajach wielkanocnych. Po teorii przyszła pora na praktykę😊 Uczniowie pod czujnym okiem p. Eli i p. Agnieszki wykonali przepiękne stroiki, które możemy podziwiać na holu szkolnym.

Informacje Biblioteczne

05.04.2018 22:45
          Informacje Biblioteczne 🔰📕📖📑📚📗📘📙
          Pani Małgosia Białek podsumowała czytelnictwo w lutym i najlepiej rozczytaną klasą
          • jest, kolejny raz KLASA III- duże BRAWA!!!
          Najlepszym czytelnikiem miesiąca jest Sylwester Borowski z klasy |||
          GRATULUJEMY 👏👏

Przywitanie Wiosny

05.04.2018 22:11
          Pierwszy Dzień Wiosny Dzieci z Filii w Bramce
          21. marca, około godziny 10:00, dzieci szkoły w Bramce znalazły na korytarzu tajemniczy list…nikt nie przyznał się do jego napisania; okazało się, że to sama Pani Wiosna zwróciła się do uczniów o pomoc w przegonieniu nie chcącej odejść Zimy.

W podziękowaniu zaprosiła ich do wspaniałej zabawy – poszukiwania wiosennego skarbu, który ukryła w tajemniczym miejscu. Żeby do niego dojść, uczniowie podczas zabawy opartej na zasadach 'podchodów', musieli wykonywać różne zadania w poszczególnych ‘bazach’. Gdy wykonali je poprawnie, zdobywali wskazówkę do dalszej drogi. Zabawa ta okazała się dla dzieci niezwykle ekscytująca, w jej przygotowaniu pomogły Pani Wiośnie p. Lidia Prajwocka oraz p. Sylwia Grodecka.
          Po odnalezieniu skarbów przez wszystkie drużyny, uczniowie udali się na ognisko, na którym upiekli pyszne kiełbaski i zaśpiewali wiosenne piosenki. Smutną minę miała jedynie Panna Marzanna, która na zakończenie ogniska została spalona na stosie.
          Uczniowie stwierdzili, że był to ‘najwspanialszy Pierwszy Dzień Wiosny’, jaki do tej pory przeżyli.

>>>Fotorelacja<<<

11.03.2018 12:07
          W tym szczególnym dniu, męska część naszej społeczności złożyła piękne życzenia wszystkim kobietom Filii w Bramce

Szkoła Wierna Dziedzictwu

01.03.2018 21:36
          W roku szkolnym 2017/2018 nasza szkoła bierze udział w projekcie edukacyjnym
          „Szkoła Wierna Dziedzictwu”. Celem uczestnictwa jest uzyskanie Certyfikatu przyznawanego przez Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty .

Głównym założeniem projektu jest rozszerzenie. przybliżenie i pogłębienie wiedzy o własnym regionie, jego historii, środowisku naturalnym, kulturowym i społecznym oraz kształcenie postawy lokalnego patriotyzmu.
          Projekt edukacyjny opiera się na następujących celach :
          1. Kształtowanie postaw patriotycznych oraz tożsamości narodowej.
          2. Kultywowanie tradycji i rozwijanie zainteresowań zwyczajami, dziedzictwem kulturowym „małej ojczyzny”.
          3. Kształtowanie poczucia przynależności do rodziny, środowiska lokalnego,
          społeczności szkolnej, regionu, kraju.
          4. Upowszechnienie wiedzy historycznej, poznanie walorów przyrodniczych naszego kraju.
          5. Rozbudzanie zainteresowania najbliższą okolicą, jej przeszłością
          i teraźniejszością.
          6. Rozwijanie aktywnego uczestnictwa w wydarzeniach społecznych i kulturalnych
          na poziomie lokalnym, regionalnym i państwowym.
          7. Nabywanie umiejętności właściwych zachowań w stosunku do wytworów kulturowych naszych przodków.

Przedstawienie "Trzy małe świnki"

01.03.2018 21:35
          Uczniowie Filii w Bramce w dniu 21 lutego obejrzeli przedstawienie kukiełkowe pod tytułem "Trzy małe świnki"