Lekcja przyrody w terenie

Widziałem i zapamiętałem
            Zrobiłem i zrozumiałem”
                                                                                                      Konfucjusz

Dnia 20.10.2017r. uczniowie klasy II i III z Filii w Bramce uczestniczyli w dwugodzinnej żywej lekcji przyrody w lesie realizując Podstawę Programową. Zajęcia te prowadziła p. Aneta Turowska- nauczyciel przyrody. Lekcje terenowe są realizowane w szkole często i są uwielbianą formą zajęć przez uczniów. Zajmują ważne miejsce w nowoczesnym systemie kształcenia. Są bogatym źródłem wiedzy o świecie, a więc niezbędnym elementem w nauczaniu przyrody. Dzięki nim uczniowie w sposób aktywny zdobywają nowe informacje o otaczającej ich rzeczywistości, jest to również forma aktywności fizycznej, tak niezbędna dla prawidłowego rozwoju młodego organizmu. Posiadają zalety nie tylko poznawcze ale zdrowotne i zabawowe. Las jako ekosystem stwarza różnorodne możliwości poznawcze i dostarcza bogatego materiału badawczego. Uczniowie obserwowali elementy lasu, rozróżniali drzewa iglaste i liściaste, grzyby jadalne, niejadalne i trujące. Rozwijali umiejętności korzystania z klucza do oznaczania roślin. Wykorzystywali przyrządy przyrodnika takie jak lupy, lornetki. Rozróżniali i zapoznali się z rolą warstw lasu, wyznaczali kierunki geograficzne bez kompasu. Rozwijali pozytywne postawy związane z poszanowaniem fauny i flory lasu oraz potrzeby jej ochrony.
          Uczniowie wykazywali duże zainteresowanie i zaangażowanie w tak zorganizowanych zajęciach dydaktycznych. Chętnie i starannie wypełniali przygotowane przez nauczyciela karty pracy. Na koniec intensywnych zajęć przyszedł czas na zabawę. Radości nie było końca.

Komputerowe Przygody Dudusia Wesołka

01.03.2018 21:13

Bezpieczeństwo ponad wszystko!!! Uczniowie utrwalali zasady bezpieczeństwa w sieci poprzez obejrzenie przedstawienia profilaktycznego pt ,,Przygody komputerowe Kubusia Wesołka".

01.03.2018 21:09
          Wiersze, piosenki, laurki to najpiękniejsze prezenty jaki mogą podarować uczniowie a ciepłe słowa od rodziców motywują do dalszego działania. Dziękujemy za dzisiejszy dzień smiley

01.03.2018 21:06
          11 października 2017 był dla ‘pierwszaków’ z naszej szkoły dniem wyjątkowym. To właśnie dziś stali się oni pełnoprawnymi członkami społeczności szkoły w Bramce.

Świetnie przygotowany z pomocą wychowawcy, p. Elżbiety Gratunik, program artystyczny, gładko zdany ‘sprawdzian’ uczniowskiej wiedzy przygotowany przez trzecioklasistów, szczerze wypowiadane słowa ślubowania oraz budzący w małych uczniach najwięcej emocji moment uroczystości – pasowanie na ucznia Szkoły Podstawowej im. Ireny Kwinto w Żabim Rogu przez panią dyrektor, Małgorzatę Tolak – oficjalnie wprowadziły dzieci w świat szkolnej przygody.
          Zaprzysiężeni pierwszoklasiści otrzymali wiele prezentów. Ten dzień będzie z pewnością niezapomniany – także dzięki Rodzicom pierwszaków. Po części oficjalnej zorganizowali oni słodki poczęstunek, a także zrobili swoim dzieciom ogromną niespodziankę – wyczarowali dwie panie animatorki, z którymi dzieci oddały się wspaniałej zabawie.
          Wszystkim pierwszakom życzymy sukcesów szkolnych. Cieszymy się, że dołączyliście do naszego grona!

Wieści z biblioteki

01.03.2018 21:02
          Podsumowanie czytelnictwa we wrześniu. GRATULUJEMY i Życzymy DALSZYCH OSIĄGNIĘĆ

Album zdjęć

01.03.2018 20:58
          W naszej szkole Dzień Chłopaka świętowaliśmy dzisiaj.

Rozpoczęliśmy w klasach od wręczenia upominków swoim kolegom. Następnie odbył się krótki apel, na którym wszystkie dziewczynki i panie odśpiewały chłopcom tradycyjne STO LAT, Pani Kierownik, złożyła życzenia i nałożyła chłopcom korony z napisem CHWYTAJ RADOŚĆ. Dzień ten upłynął nam w wesołej i radosnej atmosferze.

Album zdjęć

Wycieczka Małych Wielkich Odkrywców

01.03.2018 20:55
          W dniu 26.09.2017r. uczniowie naszej szkoły, wspólnie z uczniami szkoły w Żabim Rogu, wzięli udział w wycieczce do Torunia zorganizowanej w ramach projektu 'Mali wielcy odkrywcy'.

W mieście Mikołaja Kopernika dzieci uczestniczyły w zajęciach laboratoryjnych z pokazem eksperymentów chemicznych, po których mieli okazję samodzielnie zrobić mydło, wzięły udział w ciekawej lekcji dotyczącej zwierzątek domowych, zwiedziły ZOO oraz toruńską starówkę. Wszystkie te atrakcje, pyszny obiad i możliwość zakupienia pamiątek sprawiły, że Mali Odkrywcy z pewnością będą miło wspominać ten dzień

Fotorelacja z wycieczki

Sprzątanie Świata

01.03.2018 20:51
          Filia w Bramce przykład dała – teren swój dziś posprzątała!

Dnia 15 września 2017 roku uczniowie klas O - III Szkoły Filialnej w Bramce uczestniczyli w corocznej akcji Sprzątanie Świata pod hasłem - ,, Nie ma śmieci- są surowce”. Uczniowie upiększali świat podzieleni na grupy. Każda klasa porządkowała swoją miejscowość w innym rejonie: najmłodsi- teren wokół szkoły i plac zabaw, starsi- okolice przystanku, centrum wsi oraz drogę do lasu. Na zakończenie połączyliśmy przyjemne z pożytecznym-przy rozpalonym ognisku ogrzaliśmy się i pożywiliśmy się:)

Link do Galerii