• Rocznica Konstytucji 3 Maja

• 28 kwietnia uczciliśmy rocznicę Konstytucji 3 Maja apelem z krótkimi informacjami o świętach majowych. W drugiej części przedstawiciele klas mogli zmierzyć się w turnieju wiedzy historycznej.

• Gminny Konkurs Języka Angielskiego

• 28 kwietnia 2023 r. w Szkole Podstawowej im. Ireny Kwinto w Żabim Rogu odbyła się kolejna edycja Gminnego Konkursu Języka Angielskiego dla klas IV- VIII. Udział wzięło 24 uzdolnionych językowo uczestników z 8 szkół gminy Morąg. Najwyższe wyniki osiągnęli:

1. Kacper Banaś
            2. Kaja Żuk
            3. Oliwia Gościniak
            4. Maciej Kwiasowski
            5. Nicola Karasek

Szkoła  Podstawowa  im. Ireny Kwinto  zapewniła  atrakcyjne   nagrody rzeczowe:

głośnik bezprzewodowy, powerbanki, tablice językowe. Wszyscy uczestnicy otrzymali również pamiątkowe dyplomy.

Dziękujemy także naszym sponsoro - Urzędowi Miejskiemu w Morągu oraz Wydawnictwu Macmillan- za gadżety przekazane na rzecz konkursu.

Przybyłym anglistom       dziękujemy za pomoc w przeprowadzeniu konkursu. Gratulujemy zwycięzcom oraz ich rodzicom i nauczycielom.

Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za udział oraz życzymy sukcesów w dalszej edukacji językowej.

Organizatorzy:

Paweł Góra

Lidia Prajwocka

Małgorzata Snopek

• Święto Ziemi

• Dnia 24.04.2023 r. uczniowie Szkoły Podstawowej im. Ireny Kwinto obchodzili Dzień Ziemi. W ramach wieloletniej współpracy z Leśnictwem Dobrocin odbyło się edukacyjne spotkanie z leśnikiem Wójtowiczem, który ponadto wyposażył naszych uczniów w ekologiczne ołówki, szkicowniki botaniczne i instruktaże nt. kleszczy. Klasy VII i VIII otrzymali budki do złożenia i powieszenia w okolicy naszej szkoły. Serdecznie dziękujemy.

W tym dniu młodsi uczniowie posadzili przed szkołą ozdobne
            i owocowe krzewy, a starsi wykonali ekologiczne plakaty i rozwiesili je w miejscach publicznych Żabiego Rogu.

Maleńkiego zawirowania dostarczyła nam pogoda, ale daliśmy radę. Dziękujemy wszystkim uczniom za aktywny udział, a nauczycielom za współpracę.

• Wycieczka do Olsztyńskiego Teatru Lalek

• "Balladyna"

12 kwietnia uczniowie z klas 7 i 8 wzięli udział w wycieczce do Olsztyńskiego Teatru Lalek. Obejrzeli twórczą  inscenizację  dramatu Juliusza Słowackiego pt. "Balladyna". Spektakl brał udział w Konkursie na Inscenizację Dawnych Dzieł Literatury Polskiej "Klasyka Żywa. Spektakl dostarczył niezapomnianych przeżyć i stał się doskonałą okazją do przypomnienia treści lektury przed egzaminem.

• Drużynowe Biegi Przełajowe Szkół Podstawowych

• Dnia 14 kwietnia 2023 roku w Parku Miejskim przy ul. Żeromskiego w Morągu odbyły się Drużynowe Biegi Przełajowe Szkół Podstawowych. W rywalizacji uczestniczyli zawodnicy z rocznika 2008 i młodsi.

Uczniowie biegali na dystansach 500 m, 750 m oraz 1000 m z podziałem na kategorie wiekowe dziewcząt i chłopców. Prowadzona była klasyfikacja drużynowa i indywidualna.

Nasza szkoła zajęła II miejsce w klasyfikacji drużynowej. Medale za zajęcie pierwszego miejsca w swojej kategorii wiekowej odebrały Julia Pejs oraz Alicja Czajka

Skład SP Żabi Róg:

Ksawery Nikon, Marcel Paczkowski, Bartosz Snopczyński, Julia Pejs, Łucja Plichta, Maja Włodarska, Dominik Andruszkiewicz, Bartosz Klepczyński, Wojciech Wrona, Natalia Paprocka, Amelia Jednorowska, Wiśnik Maja, Marcel Pych, Wiktor Skorupa, Zaborowski Szymon, Alicja Czajka, Zuzanna Orłowska, Zofia Sienkiewiczfd