• Spotkanie z bartnikiem

• Dzisiaj wybraliśmy się na wycieczkę do państwa Nowickich gdzie dzieci bliżej poznały życie i obyczaje pszczół, próbowały miodu z plastrów,  które w ulu budują pszczoły, przymierzyły strój małego pszczelarza i własnoręcznie wykonały świeczki  z wosku. Przedszkolaki mogły również wejść do domku, w którym można położyć się na ulach, posłuchać bzyczenia pszczół i poczuć zapach, który wytwarzają pszczoły podczas produkcji miodu. Na zakończenie zajęć wszystkie dzieci otrzymały słoiczek miodu do domu.

• Warsztaty w przedszkolu

• 22 maja w ramach współpracy z TPD odbyły się warsztaty z okazji Dnia Matki i Ojca - dzieci przygotowały drobne upominki dla rodziców z okazji ich święta.

• Podziękowanie

• Przedszkolaki z Żabiego Rogu dziękują firmie TECH-BET za przekazanie środków finansowych na zakup zabawek.

• Gminny Konkurs Języka Polskiego

• 12 maja w Szkole Podstawowej w Słoneczniku odbył się Gminny Konkurs Języka Polskiego dla klas VIII. Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice Alicja Czajka i Karolina Kozakiewicz. Konkurencja była bardzo wyrównana o zwycięstwie zadecydował jeden punkt. Nasza uczennica Alicja zajęła II miejsce. Gratulujemy obu uczestniczkom.

• Szkolna Internetowa Gra Giełdowa (SIGG)

„ ZABAWA – EDUKACJA – MAŁY SUKCES”

Sukces Szkolnej Internetowej Gry Giełdowej. Kolejny rekord frekwencji  pobity. - Rozrywka - Newseria Innowacje

Szkolna Internetowa Gra Giełdowa (SIGG) to największy ogólnopolski projekt edukacyjny, składający się z gry inwestycyjnej i nauki przy pomocy platformy edukacyjnej, uczący

w sposób praktyczny inwestowania na prawdziwej i w czasie rzeczywistym giełdzie.

Uczestnikami są 2-4 osobowe zespoły inwestujące pod opieką nauczycieli. Każdy zespół dysponował jednym rachunkiem inwestycyjnym i określoną kwotą wirtualnych pieniędzy.

W 21 edycji SIGG po raz pierwszy jako jedyni ze wszystkich szkół gminy Morąg udział wzięli uczniowie klasy VIII, rywalizując z zespołami szkół ponadpodstawowych.

W bieżącej edycji konkursu udział wzięło ponad 22 000 uczniów i po raz pierwszy rekordowa liczba ponad 1100 nauczycieli.

W I etapie gry inwestycyjnej ( XI 2022 r. – I 2023 r. ) każdy zespół posiadający wirtualne 20 000 zł miał je zainwestować w prawdziwe spółki notowane na GPW w Warszawie

– Giełda Papierów Wartościowych.

eduresized_2.JPG

W II etapie gry ekonomicznej ( II – III 2023 r. ) zespoły otrzymały wirtualne 10 000 zł i można było oprócz spółek zainwestować w między innymi w EFT-y oraz obce waluty – franki szwajcarskie, dolary amerykańskie, funty brytyjskie.

eduresized_1(1).jpg

Jeden z naszych zespołów BULBULATOR w kwietniu brał udział  w ogólnopolskiej dogrywce inwestycyjnej mającej na celu wyłonienie dodatkowo 6 drużyn, które uczestniczyć miały        w finale konkursu w siedzibie GPW w Warszawie.

Nasz zespół na 45 drużyn zajął bardzo wysokie 21 miejsce.

Uczestnicy zespołów inwestycyjnych:

-   BULBULATOR –  Kacper Jaskulski, Bartosz Cybulski;

-   CHMURKI XD –  Hanna Sarna, Zuzanna Orłowska, Emila Rakowiecka, Karolina Kozakiewicz;

-   CHOINKI         –  Julia Galanek, Alicja Wiśniewska, Bartosz Wiech;

-   HAJSOWNICY 1 – Oksana Figlant, Zofia Sienkiewicz, Szymon Nowocień;

-  WARMIANKI     – Alicja Czajka, Julia Plichta;

-   ŻABIANKA       – Fabian Gielka, Aleksander Kaniuga, Tomasz Plichta.

Uczestnicy konkursu poprzez udział w platformie edukacyjnej mogli ponadto zdobyć wiedzę z zakresu podstaw ekonomii, finansów i zasad działania rynku kapitałowego.

Dyplom ukończenia modułu edukacyjnego uzyskały uczennice:

Julia Galanek, Zuzanna Orłowska, Hanna Sarna, Alicja Wiśniewska.

Wszystkim naszym wytrwałym uczestnikom ogólnopolskiej gry giełdowej i  osiągniętych przez nich sukcesów zwłaszcza w rywalizacji z uczniami szkół ponadpodstawowych dziękujemy.

Nauczycielami – opiekunami zespołów inwestycyjnych byli:

Katarzyna Steffen-Białek i Jerzy Wilk

Fundacja GPW (@FundacjaGPW) / Twitter

• „Konkurs wiedzy o Konstytucji i zasadach demokracji”

• Konkurs wiedzy o Konstytucji i zasadach demokracji.”

31 marca 2023 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Morągu został przeprowadzony konkurs, który ze względu na jego tematykę skierowany jest głównie dla uczniów klasy ósmej. Materiał konkursu dotyczył znajomości nauczanego materiału z zakresu przedmiotu wiedzy o społeczeństwie.

W konkursie wzięło udział 19 uczniów reprezentujących szkoły podstawowe gminy Morąg; uczestnicy w czasie 60 minut musieli poradzić  sobie z testem pisemnym składającym się

z 31 zadaniami o zróżnicowanym stopniu trudności.

Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy VIII:  Julia Galanek i Hanna Sarna.

Wśród wyróżnionych znalazła się Hanna Sarna, która została najwyżej sklasyfikowana  spośród wszystkich uczestników konkursu  spoza szkół  miejskich  Morąga.

• Wycieczka do Torunia

• 2023 obchodzimy jako Rok Mikołaja Kopernika (1473-1543)– wybitnego astronoma, matematyka, prawnika, lekarza i ekonomisty, który udowodnił teorię heliocentryczną w poświęconym temu dziele „De Revolutionibus orbium coelestium" ("O obrotach sfer niebieskich”).Datę powiązano z rocznicą pięćset pięćdziesiątych urodzin i czterysta osiemdziesiątą rocznicą śmierci Mikołaja Kopernika.

20 kwietnia klasy: IV i V wybrały się na wycieczkę do Torunia. Zwiedzaliśmy stare miasto i podziwialiśmy zabytki. Bardzo ciekawe były warsztaty w Żywym Muzeum Piernika gdzie samodzielnie wykonaliśmy pierniki. Zobaczyliśmy również fascynujący seans w Planetarium i dwiedziliśmy "Bazę Marsa"