• Lekcja zdrowia

          • Klasa 7 B przygotowała dla kolegów i koleżanek ze szkoły, zwłaszcza tych młodszych, "Lekcję zdrowia".
            Lekcja pokazuje historię, jak warto dbać o zdrowie!
            Jak należy się odżywiać, aby być zdrowym, pokazuje prezentacja i słowa piosenki Piotra Rubika.

          • Praca szkoły od 26.04.2021r. do 30.04.2021r.

          • FUNKCJONOWANIE ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO, KLAS I-VIII

            Informuję, iż na podstawie informacji umieszczonych na stronie internetowej Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Rozporządzenia MEiN z dnia 26.03.2021r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz.U. z 2020, poz. 561 z późn. zm.) w okresie od 26.04.2021r. do 30.04.2021r. praca w szkole odbywać się będzie zgodnie z poniższymi zasadami:

            a) oddział przedszkolny: praca stacjonarna zgodnie z planem zajęć;

            b) klasy I-III: nauka hybrydowa, tj. 

            • klasa I: praca stacjonarna (w szkole) zgodnie z planem zajęć;
            • klasa II: zajęcia stacjonarne(w szkole) zgodnie z planem zajęć  prowadzone z wykorzystaniem metod i form kształcenia na odległość - nauka w domu (lewe menu, Nauka zdalna);
            • klasa III: praca zdalna -prowadzone z wykorzystaniem metod i form kształcenia na odległość - nauka w domu

            c) klasy IV-VIII: zajęcia zdalne prowadzone z wykorzystaniem metod i form kształcenia na odległość .

             

             

            W okresie ograniczenia funkcjonowania  klas I-III, w tym organizacji kształcenia hybrydowego,  szkoła organizuje opiekę dla uczniów uczestniczących w zajęciach prowadzonych zdalnie, których rodzice:

            a) są zatrudnieni w podmiotach wykonujących działalność leczniczą oraz realizują zadania dotyczące koordynacji ratownictwa medycznego;

            b) realizują zadania publiczne w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19;

            c) pełnią służbę w jednostkach zapewniających bezpieczeństwo i porządek publiczny;

            d) są zatrudnieni w jednostkach organizacyjnych pomocy społecznej, jednostkach systemu oświaty, placówkach opiekuńczo-wychowawczych. 

             

            Opieka, o której mowa powyżej, ma formę:

            a) zajęć w oddziale przedszkolnym;

            b) zajęć opiekuńczo-wychowawczych, w ramach których uczeń klas I-III uczestniczy w zajęciach zdalnych na terenie szkoły;

            jest udzielana na wniosek rodzica skierowany do dyrektora szkoły.

             

            Szkoła nie ma możliwości organizowania opieki świetlicowej w przypadkach innych, niż mowa powyżej. 

             

            link do strony Kancelarii Prezesa Rady Ministrów

            https://www.gov.pl/web/koronawirus/od-26-kwietnia-lagodzimy-obostrzenia-w-11-wojewodztwach-otwarte-salony-fryzjerskie-i-czesciowy-powrot-dzieci-do-szkol

            link do strony MEiN

             

             

            ZASADY BEZPIECZEŃSTWA

            Proszę o bezwzględne stosowanie się do procedur obowiązujących w szkole względem pracy stacjonarnej w reżimie sanitarnym, w tym zachowania dystansu społecznego, stosowania w praktyce osłaniania nosa i ust (dotyczy uczniów, rodziców przyprowadzających uczniów do szkoły, interesantów, uczniów), przestrzegania zasad higieny, telefonicznych kontaktów ze szkołą. 

             

          • ŻONKILE 2021

          •  

            19 kwietnia obchodzimy rocznicę powstania w getcie warszawskim. Nasza biblioteka także włącza się w akcję upamiętniającą to wydarzenie. W poniedziałek zapraszamy na biblioteczny classroom, odbędą się tam premiery filmów przeznaczonych dla różnych grup wiekowych. Zapraszamy także do biblioteki, w poniedziałek czynna od 9.50 do 14.30.

            #ŁączyNasPamięć #AkcjaŻonkile

          • REKRUTACJA UZUPEŁNIAJĄCA DO PRZEDSZKOLA I KLASY PIERWSZEJ

          • Dyrektor  Szkoły Podstawowej w Żabim Rogu  informuje że: postępowanie uzupełniające na rok szkolny 2021/2022 odbywać się będzie od 19 kwietnia do 21 kwietnia 2021 roku. Rekrutacja obejmuje w pierwszej kolejności dzieci zamieszkałe na obszarze Gminy Morąg dotyczy dzieci przedszkolnych  oraz dzieci z obwodu szkoły  - dotyczy klasy I

            Wniosek zgłoszenia dziecka do przedszkola wraz z załącznikami lub do klasy pierwszej  będzie można pobrać w przedsionku placówki lub ze strony internetowej (www.spzabirog.edupage.org zakładka REKRUTACJA 2021/2022 ). Informujemy że wypełnione i podpisane wnioski wraz z załącznikami w zaklejonej kopercie należy wrzucić do skrzynki podawczej w wejściu głównym od 19.04.2021r.do 21.04.2021r. /

            Uwaga! Ponownie należy składać wnioski wraz z załącznikami! Prosimy o dokładne i rzetelne wypełnianie dokumentów oraz złożenie podpisów w wyznaczonych miejscach. Informujemy że wnioski źle wypełnione, nie podpisane lub  złożone w późniejszym terminie nie będą rozpatrywane. Informacji dotyczących rekrutacji udziela sekretariat szkoły pod numerem 89 757 16 88.

             

          • Nasi mali ogrodnicy

          • W oddziale przedszkolnym  praca wre! Sadziliśmy cebulki wiosennych kwatów i będziemy się nimi teraz opiekować,aby zdobiły nasza salę.

          • Szkoła eTwinning 2021-2022

          • Miło nam poinformować, że dzięki zaangażowaniu wielu nauczycieli naszej szkoły w projekty eTwinning nasza szkoła została odznaczona prestiżową odznaką Szkoła eTwinning 2021-2022. To wspaniałe osiągnięcie .

            Nagrodzone tą odznaką szkoły to pionierzy i liderzy w takich dziedzinach jak:

            Praktyka cyfrowa

            Praktyka w zakresie eBezpieczeństwa

            Twórcze i innowacyjne podejścia do nauczania

            Promowanie ustawicznego rozwoju zawodowego kadry

            Promowanie praktyk uczenia się opartych na współpracy wśród nauczycieli i uczniów

            Przyznano je 55 polskim placówkom na lata 2021/2022

            Serdeczne podziękowania dla nauczycieli zaangażowanych w eTwinning : Lidia Prajwocka, Sylwia Grodecka, Katarzyna Steffen-Białek, Paweł Góra, Malwina Kosecka, Kamila Jastrzębowska-Świerczyńska, Katarzyna Żurawska

            https://etwinning.pl/odznaka-szkola-etwinning-2021-2022/

          • Mamy Wyróżnienie!

          • Zbiża się kwiecień, który jak wiecie jest Światowym Miesiącem Wiedzy na Temat Autyzmu. 

            Uczniowie klasy III wzięli udział w konkursie miejsko-gminnym zorganizowanym przez Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Autyzmem "Nie zwykłe dzieci" w Morągu. Konkurs był skierowany do przedszkolaków oraz uczniów szkół podstawowych, szkół ponadpodstawowych i ośrodków szkolno-wychowawczych z terenu miasta i gminy Morąg.

            Nie wszystkim udało się osiągnąć wymarzony sukces, ale każda praca była bardzo interesująca. Wśród prac naszej klasy, które były oceniane WYRÓŻNIENIE otrzymała praca Bartka Klepczyńskiego. 

            Wystawę prac konkursowych będzie można oglądać w kwietniu na wystawie w Galerii Młodych Artystów w Oddziale dla dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej w Morągu.

            Gratuluję sukcesu Bartkowi i zaangażowaniu i pracowitości Poli Ch.,Natalii K.,Martynce S.,Oli W.,Mai W.

             

                                                                                                        Wychowawczyni Danuta Niewińska

          • Literkowe  zabawy

          • Trzeci etap kampanii „Mała książka – wielki człowiek” został przygotowany z myślą o dzieciach rozpoczynających edukację w szkole podstawowej i stawiających swoje pierwsze kroki w nauce czytania.

            Projekt „Mała książka – wielki człowiek” realizowany jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pod honorowym patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Rzecznika Praw Dziecka.

            15 lutego  2021 klasa pierwsza wzięła udział w lekcji bibliotecznej „Literkowe zabawy” przeprowadzonej w ramach tej akcji. Dzieci wycinały kolorowe literki, z których układały wyrazy. Następnie ułożyły swoje imiona i przykleiły na kartki, które zdobią od dziś naszą bibliotekę. Na zakończenie każde dziecko otrzymało wyprawkę:

            • „Pierwsze abecadło” – antologia tekstów najlepszych polskich autorów dziecięcych, m.in.: M. Musierowicz, A. Onichimowskiej, R. Kosika, A. Fredry, J. Twardowskiego, Terakowskiej i innych, w opracowaniu graficznym wybitnej ilustratorki Iwony Chmielewskiej;
            • „Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem” – broszura, która jest poradnikiem dla rodziców i opiekunów podpowiadającym, jak wspierać dziecko w nauce czytania, jak również zbiorem pomysłów na zabawy dla dzieci i aktywności związane z tekstami z książki;
            • Kreatywny alfabet – plakat z literami do wycinania, który ma wspomóc naukę alfabetu i czytania.

             

          • Zakochaj się w książkach - walentynkowa akcja promująca czytanie.

          • 12 lutego w bibliotece zrobiło się bardzo romantycznie za sprawą zbliżających się walentynek. Tego dnia na czytelników czekała romantyczna muzyka i serduszkowy poczęstunek, a do wypożyczonych książek  dołączyliśmy  serduszkową przypominajkę z terminem zwrotu. Całość dopełniała romantyczna dekoracja.

          • Uwaga! Konkurs dla uczniów z multimedialnymi nagrodami!

          • Startuje konkurs dla szkół na cyfrową pracę plastyczną poświęconą Funduszom Norweskim i EOG

            Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, jako Krajowy Punkt Kontaktowy dla Funduszy Norweskich i EOG oraz państwowy instytut badawczy NASK zapraszają uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych do udziału w konkursie plastyczno-cyfrowym. Ideą konkursu „O tym się wie” jest upowszechnianie wiedzy na temat Funduszy Norweskich i EOG oraz ich wkładu w rozwój ekonomiczny i społeczny Polski. To także szansa dla dzieci i młodzieży na zdobywanie i podnoszenie kompetencji cyfrowych.

            – Polska, w trzeciej edycji Funduszy Norweskich i EOG, ma do  wykorzystania ponad 809 mln euro. Z pieniędzy tych finansowane będą projekty z dziedziny ochrony środowiska, edukacji, innowacji czy kultury. Poprzez organizację konkursu dla szkół we współpracy z  państwowym instytutem badawczym NASK , środki te możemy wykorzystać również na rozwój kompetencji cyfrowych uczniów – podkreśla wiceminister funduszy i polityki regionalnej Waldemar Buda.

            Zadaniem uczestników konkursu będzie przygotowanie innowacyjnych i kreatywnych prac plastycznych, wykonanych  techniką cyfrową, poświęconych Funduszom Norweskim i EOG oraz ich państwom darczyńcom.

            Konkurs rusza 20 stycznia. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody. Do zdobycia jest łącznie 100 zestawów wyposażenia pracowni multimedialnych – każdy składający się z 16 laptopów.

            Prace należy zgłaszać w terminie do 31 marca 2021 roku poprzez formularz na stronie otymsiewie.pl. Tam też dostępne są wszystkie informacje o konkursie.

            Organizatorem konkursu „O tym się wie” jest NASK Państwowy Instytut Badawczy, działający na zlecenie Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej. Patronat honorowy nad konkursem objęły Ambasada Norwegii oraz Ministerstwo Edukacji i Nauki.

            Więcej informacji o Funduszach Norweskich i EOG na stronie: eog.gov.pl.

             

             

      • Nagłówek