• Dzień Edukacji Narodowej

     • Tegoroczny DEN to turniej wiedzy nauczycieli o uczniach i wiedzy uczniów o nauczycielach. Były też nagrody i dużo serdecznych życzeń.

     • Dzień Chłopaka przy ognisku

     • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Dzień Chłopaka przy ognisku.

      1 października 2018 r. dziewczęta z klasy V B zorganizowały ognisko dla swoich kolegów z klasy z okazji Dnia Chłopaka. Były życzenia, prezenty i piękne własnoręcznie wykonane kartki. Pogoda jak widać, na zdjęciach dopisała i wszyscy świetnie się bawili.

     • Koncert muzyczny dla młodszych

     • Tydzień owoców i warzyw!

     • Święto Pieczonego Ziemniaka

     • W czwartek  20 września spotkaliśmy się przy świetlicy wiejskiej by świętować Dzień Pieczonego Ziemniaka. Z warzyw i owoców  z jesiennych ogródków wykonaliśmy cudaki - warzywniaki. Miło spędziliśmy czas przy ognisku   piekąc kiełbaski i ziemniaki  oczywiście. 

     • Zapraszamy do udziału w akcji " Podziel się owocem".

     • Dziś klasa III dzieliła się pysznymi jabłkami.Smacznego!!!

     • Integracja klas 4

     • 18 września 2018 roku klasy 4 z wychowawcami wybrały się na integracyjną imprezę  na wiejskie boisko.

      Na początku rozpalono ognisko i wszyscy upiekli sobie kiełbaski.    Po posiłku rozpoczęliśmy wspólne zabawy. Uczniowie bawili się wspólnie w klamerkowego berka, rywalizowali podczas przeciągania liny (chłopcy kontra dziewczyny) oraz rzucali ringo.

      W piękne słoneczne popołudnie czas upłynął bardzo przyjemnie.

      Serdecznie dziękujemy rodzicom za zorganizowanie drewna i kijów do kiełbasek.

     • Rozpoczęcie roku szkolnego

     • W dniu 3 września br. uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2018/2019 odbędzie się w sali gimnastycznej o godz. 9:00. Poprzedzi ją Msza Święta o godz. 8:00.

      Przywozy:

      Lipnicki

      7:05-Ruś

      7:10- Zawroty

      7:30- Boguchwały

      7:35- Wilnowo

      7:45- Kretowiny

      7:50- kol. Żabi Róg

      PKS

      7:15- Wenecja

      7:25- Słonecznik

      7:30- Bożęcin

      7:30- Silin,kol.Bramka

      7:30- Bramka

      7:35- Gubity

      7:45- FD

       

      Odwozy:

      Lipnicki

      9:45 - Zawroty, Ruś

      10:05- Boguchwały, Wilnowo, Kretowiny, kol. Żabi Róg

      PKS

      9:45- FD

      9:45-Gubity

      9:45-Słonecznik,Wenecja

      9:50- Bramka, Bożęcin, Silin, kol. Bramka

     • „Pożegnamy przedszkole, pokłonimy się szkole (…)”

     • – uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018 w kl. „0”

       

      21 czerwca w kl. „0” odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018. Na tę okoliczność przybyli rodzice wszystkich przedszkolaków oraz p. dyrektor M. Tolak. Przedszkolaki przygotowały występ artystyczny żegnający przedszkole - witający szkołę.

      Młodsze dzieci, które zostają jeszcze na rok w przedszkolu pożegnały swoich kolegów z klasy wzruszającymi piosenkami i wierszykami. Nie zabrakło wspomnień z całego roku oraz wspólnej zabawy przy piosence „Gdy szedł wrzesień…”  Przedszkolaki życzyły swoim starszym kolegom wielu sukcesów w I klasie oraz wręczyły im upominki w postaci długopisów ścieralnych.

      Wszystkie dzieci zarówno te, które ukończyły przedszkole jak i te, które będą uczęszczały do klasy „0” w przyszłym roku, otrzymały dyplomy wzorowego przedszkolaka oraz nagrody książkowe. Oprócz dzieci zostali również nagrodzeni dyplomami rodzice, którzy przez dwa lata byli zaangażowani w życie przedszkola i swoją postawą oraz czynami wspomagali realizowanie działań wychowawczych w klasie.

      Przedszkolaki z uśmiechniętymi buziami pożegnały rok szkolny i ruszyły na wakacje. Do zobaczenia 1 września zerówkowicze!

     • Zakończenie roku klas III gimnazjum

     • Zakończenie roku szkolnego 2017/18

     • 22 czerwca, jak niemal w każdej szkole w Polsce odbyła się uroczystość rozdania świadectw, dyplomów i nagród. Zakończył się rok szkolny 2017/2018 i nikomu go nie było żal. Żałowali jedynie uczniowie klasy III, którzy musieli pożegnać się ze swoją wychowawczynią p. Danutą Niewińską.
      W naszej szkole najlepszymi z najlepszych okazali się: Antonina Łęcka, Martyna Wiśniewska, Helena Lotarska, Nikola Raszczyk i Julia Malinowska.
      Byli uczniowie najlepiej oszczędzający w SKO, młodzi wolontariusze i najlepsi sportowcy. Znalazł się też uczeń, Łukasz Matusiak, który miał 100% frekwencję.  Przebieg uroczystości dokumentują zdjęcia w galerii fotografii, zapraszamy.

     • Bal gimnazjalny

     • Tak się bawiliśmy :)

     • Zakopane

     • Dzień 5

      Zaczęliśmy spacerem Doliną Białego do Czerwonej Przełęczy. Po krótkiej, ale bardzo intensywnej wspinaczce, zdobyliśmy Sarnią Skałę. Potem zeszliśmy do Doliny Strążyskiej. Wielką atrakcją był wodospad Siklawica. Przez cały dzień towarzyszył nam widok na Giewont. I tak niestety pożegnaliśmy się z górami. Serdecznie dziękujemy naszej pani przewodnik, Renacie Piekar, za pięć dni wspaniałych wrażeń, za przeżyte przygody i cudne widoki.

     • Zakopane

     • Dzień 4

      Z przystanku Zazadnia wybraliśmy się na Rusinową Polanę. W drodze odwiedziliśmy Sanktuarium Matki Bożej Jaworzynskiej - Królowej Tatr. Na Rusinowej podziwialiśmy najpiękniejsze tatrzańskie widoki. Mieliśmy też okazję z bliska obserwować pracę bacy wypasającego stado owiec. Spragnieni dalszej wędrowki wspięliśmy się na Gęsią Szyję. Zmęczeni, ale zadowoleni, wróciliśmy do pensjonatu.

     • Zakopane

     • Dzień 3

      Rankiem zwiedziliśmy Centrum Edukacji Przyrodniczej Tatrzańskiego Parku Narodowego. Potem podziwialiśmy Zakopane z Gubałówki, gdzie wjechaliśmy kolejką. Chwile refleksji przeżyliśmy na Cmentarzu na Peksowym Brzyzku. Wiele radości przyniósł nam wjazd kolejką linową na Wielką Krokiew. Ten pełen wrażeń dzień zakończyliśmy już tradycyjnie wizytą na Krupówkach.

     • Zakopane

     • Dzień 2

      Ruszamy z miejscowości Kiry. Czeka nas 6,5 km "spaceru" Doliną Kościeliską do schroniska na Hali Ornak.
      W drodze mijamy kolejne bramy skalne. Obserwujemy sposób wytwarzania oscypków. Grupa najważniejszych ochotników wspina się po stromej drabinie do jaskini Smocza Jama. 37 m pokonujemy po łańcuchach. Dzień zakończyliśmy spacerem i zakupami na Krupówkach.

     • Wycieczka do Zakopanego - relacja z wycieczki

     • Dzień 1

      1 czerwca 2018 r. zaczęliśmy naszą przygodę z górami.
      Wyruszyliśmy z Kyźnic przez Dolinę Jaworzynki do Przełęczy pod Kopami. Przez Halę Ģąsienicową dotarliśmy do Schroniska Murowaniec. Po krótkim odpoczynku wspinaliśmy się do Czarnego Stawu Gąsienicowego. Ten wyczerpujący dzień zakończyliśmy zabawami ruchowymi w pensjonacie.

     • Dzień Patrona

     • 8 czerwca 2018 r. po raz 10 świętowaliśmy nadanie naszej szkole imienia Ireny Kwinto.
      Uczniowie z klasy V czytali młodszym koleżankom i kolegom z przedszkola i nauczania początkowego baśnie i legendy naszej patronki. Natomiast klasy IV-VII i oddziały gimnazjalne obejrzały prezentację multimedialną o życiu i twórczości Ireny Kwinto. Potem odbył się konkurs wiedzy o naszej patronce pt. "Awantura o Irenę Kwinto" prowadzony przez Martynę Wasiewską, Izę Woźniak i Patrycję Kosecką.
      W konkursie wzięły udział dwie drużyny.
      Drużyna BIAŁYCH to uczniowie z oddziałów gimnazjalnych - Natalia Kania, Maria Kobylańska i Julia Kwiatkowska.
      Drużyna CZERWONYCH to uczniowie z klasy VII - Zuzanna Chamot, Rafał Plakwicz i Patryk Nowocień.
      Walka była dość wyrównana niemniej jednak szala zwycięstwa przechyliła się na stronę uczniów z klasy VII, co potwierdziło jury w składzie: p. A. Langowska, Kamil Węglewski i Fabian Pych.
      Wszystkim uczniom nagrody wręczyła pani dyrektor Małgorzata Tolak.  

     • Wycieczka do Gdańska

     • 4-5 czerwca 2018r. klasy gimnazjalne wybrały się na dwudniową wycieczkę do Gdańska.

      Dzień pierwszy to przede wszystkim relaks:

      Rejs wodolotem na Westerplatte

      Spacer po Starówce

      Pobyt w ESCAPE ROOM ENIGMAT (cztery grypy zmagały się z zagadkami w czterech pokojach:

      Skarb Gdańskich Korsarzy

      Korsarze gdańscy ukryli gdzieś cenny łup. Odnajdź go i przekaż prawowitym spadkobiercom, w przeciwnym wypadku dosięgnie cię królewska klątwa…

      Cela Śmierci

      Zostałeś skazany na śmierć. Masz ostatnią szansę wydostać się z celi i udowodnić swoją niewinność.
      Możesz też pozostać i dać odprowadzić się w ostatnią podróż twojego życia…

      Alicja w Krainie Czarów

      Czy Kraina Czarów istnieje? Czy Alicja odkryła swojego wroga? Pomóż rozwikłać tę zagadkę, inaczej i tobie grozi  śmiertelne niebezpieczeństwo

      Zombie Apokalipsa

      W wyniku badań naukowców nad znalezieniem lekarstwa hamującego rozwój nowotworów zostaje stworzony wirus, który przemienia ludzi w żarłoczne zombie. Macie 60min na odnalezienie antidotum oraz uratowanie siebie i całej ludzkości.

       

      Wieczór na Sopockim Molo

      Dzień drugi to niesamowite lekcje historii:

      Zwiedzanie Muzeum II Wojny Światowej

      Stocznia Gdańska i Pomnik Poległych Stoczniowców