• Miasteczko zawodów

• 22 września uczniowie klasy VIII brali udział w imprezie informacyjnej „Miasteczko zawodów i umiejętności Warmia i Mazury 2023”. To pierwsze tak duże wydarzenie organizowane między innymi przez Wojewódzki Urząd Pracy, samorząd województwa warmińsko-mazurskiego oraz Warmińsko-Mazurską Izbę Rzemiosła i Przedsiębiorczości. Wydarzenie odbyło się w ramach Europejskich Dni Umiejętności. Takie wydarzenie to szansa nie tylko dla młodych ludzi na poznanie wielu ciekawych i jednocześnie często deficytowych zawodów, ale również dla osób, które mają trudność w znalezieniu pracy.

• Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/24

• 04.09.2023 r. w Szkole Podstawowej w Żabim Rogu inaugurację nowego roku szkolnego 2023/24 rozpoczęła p. dyrektor Małgorzata Tolak. W skrócie przedstawiła organizację pracy i nowe zadania. W uroczystości wzięli też udział przedstawiciele Wojska Polskiego i zrelacjonowali nowy projekt edukacyjny Ministerstwa Obrony Narodowej "Kalendarz z mundurem", który będzie realizowany w naszej szkole.
            Wszystkim uczniom i nauczycielom życzymy powodzenia w nowym roku szkolnym!