• Apel z okazji 11 listopada

• Dnia 10 listopada 2023 r. w Szkole Podstawowej im. Ireny Kwinto odbył się uroczysty apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Apel przede wszystkim miał przypomnieć tamte ciężkie czasy, ale także wzbudzić w nas refleksje. 11 Listopada to dzień Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Listopad to miesiąc szczególny dla naszego narodu- symbol wolności i niewoli.

Przedstawienie wprowadziło zgromadzonych w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 roku. W skrócie zobrazowano sytuację polityczną kraju, jaka miała miejsce przed odzyskaniem przez Polskę niepodległości.

Po przedstawieniu wystąpili mali i duzi artyści, gdzie śpiewali piosenki i recytowali wiersze.

Mali artyści i organizator apelu zebrali zasłużone brawa i gratulacje od publiczności. Dzień ten dla wielu jest lekcją patriotyzmu i historii. Uczestnicząc co rocznie w obchodach Święta Niepodległości dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce.

• Żonkile dla hospicjum

• Szkoła Podstawowa im .Ireny Kwinto w Żabim Rogu przyłączyła się do akcji w ramach działań charytatywnych" Pola nadziei". Celem tej akcji jest szerzenie idei i pozyskiwanie funduszy dla @hospicjum "Palium" możliwość niesienia pomocy, uwrażliwianie dzieci i młodzieży na potrzeby chorych.Dziś posadziliśmy 500 sztuk żonkili, a na wiosnę kwiaty będą rozdawane za dowolną kwotę w ramach zbiórki publicznej. Kwota zostanie przekazana na hospicjum.