• Święto Pluszowego Misia

• Z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia w bibliotece przy Szkole Podstawowej im. Ireny Kwinto w Żabim Rogu odbyły się spotkania z Misiem dla uczniów kl. I-III. Dzieci poznały historię powstania maskotki, obejrzały prezentację multimedialną, która przedstawiła najbardziej znane i lubiane misie w literaturze. Na spotkaniu nie zabrakło głośnego czytania książek z „Misiowej biblioteczki”. Obchody tego nietypowego święta to pretekst do propagowania czytelnictwa oraz integracji przy wspólnym wykonywaniu zakładek do książek i prac plastycznych związanych z misiem. Za dekorację biblioteki posłużyły prace plastyczne uczniów oraz wystawa pluszaków.

• Kalendarze: Trochę kultury… z lektury!

• Zasady konkursu dla czytelników biblioteki publiczno- szkolnej w Żabim Rogu:

Czytelnicy wypożyczając zbiory wypełniają kupon, wpisując numer karty bibliotecznej i numer zbioru. Jeśli wypożyczą 3 książki mogą wypełnić 3 kupony do każdej książki po jednym. Kupony wrzucają do urny. Zabawę rozpoczynamy od poniedziałku 27 listopada. Co tydzień w piątek będzie losowanie jednego kalendarza. Czyli co tydzień nowa zabawa i tak przez 5 tygodni, bo tyle jest kalendarzy do rozdania. Zapraszam czytelników do brania udziału w zabawie oraz wypożyczania większej liczby książek, bo wtedy, bo można wtedy wypełnić więcej kuponów i zwiększyć szanse na wygraną.

• brak danych