Dzisiaj wybraliśmy się na wycieczkę do państwa Nowickich gdzie dzieci bliżej poznały życie i obyczaje pszczół, próbowały miodu z plastrów, które w ulu budują pszczoły, przymierzyły strój małego pszczelarza i własnoręcznie wykonały świeczki z wosku. Przedszkolaki mogły również wejść do domku, w którym można położyć się na ulach, posłuchać bzyczenia pszczół i poczuć zapach, który wytwarzają pszczoły podczas produkcji miodu. Na zakończenie zajęć wszystkie dzieci otrzymały słoiczek miodu do domu.
Spotkanie z bartnikiem
- 26
Warsztaty w przedszkolu
22 maja w ramach współpracy z TPD odbyły się warsztaty z okazji Dnia Matki i Ojca - dzieci przygotowały drobne upominki dla rodziców z okazji ich święta.
Podziękowanie
- 1
Przedszkolaki z Żabiego Rogu dziękują firmie TECH-BET za przekazanie środków finansowych na zakup zabawek.
DNI RODZINY
- 52
ZAPROSZENIE NA FESTYN
Gminny Konkurs Języka Polskiego
12 maja w Szkole Podstawowej w Słoneczniku odbył się Gminny Konkurs Języka Polskiego dla klas VIII. Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice Alicja Czajka i Karolina Kozakiewicz. Konkurencja była bardzo wyrównana o zwycięstwie zadecydował jeden punkt. Nasza uczennica Alicja zajęła II miejsce. Gratulujemy obu uczestniczkom.
Szkolna Internetowa Gra Giełdowa (SIGG)
„ ZABAWA – EDUKACJA – MAŁY SUKCES”
Szkolna Internetowa Gra Giełdowa (SIGG) to największy ogólnopolski projekt edukacyjny, składający się z gry inwestycyjnej i nauki przy pomocy platformy edukacyjnej, uczący
w sposób praktyczny inwestowania na prawdziwej i w czasie rzeczywistym giełdzie.
Uczestnikami są 2-4 osobowe zespoły inwestujące pod opieką nauczycieli. Każdy zespół dysponował jednym rachunkiem inwestycyjnym i określoną kwotą wirtualnych pieniędzy.
W 21 edycji SIGG po raz pierwszy jako jedyni ze wszystkich szkół gminy Morąg udział wzięli uczniowie klasy VIII, rywalizując z zespołami szkół ponadpodstawowych.
W bieżącej edycji konkursu udział wzięło ponad 22 000 uczniów i po raz pierwszy rekordowa liczba ponad 1100 nauczycieli.
W I etapie gry inwestycyjnej ( XI 2022 r. – I 2023 r. ) każdy zespół posiadający wirtualne 20 000 zł miał je zainwestować w prawdziwe spółki notowane na GPW w Warszawie
– Giełda Papierów Wartościowych.
W II etapie gry ekonomicznej ( II – III 2023 r. ) zespoły otrzymały wirtualne 10 000 zł i można było oprócz spółek zainwestować w między innymi w EFT-y oraz obce waluty – franki szwajcarskie, dolary amerykańskie, funty brytyjskie.
Jeden z naszych zespołów BULBULATOR w kwietniu brał udział w ogólnopolskiej dogrywce inwestycyjnej mającej na celu wyłonienie dodatkowo 6 drużyn, które uczestniczyć miały w finale konkursu w siedzibie GPW w Warszawie.
Nasz zespół na 45 drużyn zajął bardzo wysokie 21 miejsce.
Uczestnicy zespołów inwestycyjnych:
- BULBULATOR – Kacper Jaskulski, Bartosz Cybulski;
- CHMURKI XD – Hanna Sarna, Zuzanna Orłowska, Emila Rakowiecka, Karolina Kozakiewicz;
- CHOINKI – Julia Galanek, Alicja Wiśniewska, Bartosz Wiech;
- HAJSOWNICY 1 – Oksana Figlant, Zofia Sienkiewicz, Szymon Nowocień;
- WARMIANKI – Alicja Czajka, Julia Plichta;
- ŻABIANKA – Fabian Gielka, Aleksander Kaniuga, Tomasz Plichta.
Uczestnicy konkursu poprzez udział w platformie edukacyjnej mogli ponadto zdobyć wiedzę z zakresu podstaw ekonomii, finansów i zasad działania rynku kapitałowego.
Dyplom ukończenia modułu edukacyjnego uzyskały uczennice:
Julia Galanek, Zuzanna Orłowska, Hanna Sarna, Alicja Wiśniewska.
Wszystkim naszym wytrwałym uczestnikom ogólnopolskiej gry giełdowej i osiągniętych przez nich sukcesów zwłaszcza w rywalizacji z uczniami szkół ponadpodstawowych dziękujemy.
Nauczycielami – opiekunami zespołów inwestycyjnych byli:
Katarzyna Steffen-Białek i Jerzy Wilk
„Konkurs wiedzy o Konstytucji i zasadach demokracji”
„Konkurs wiedzy o Konstytucji i zasadach demokracji.”
31 marca 2023 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Morągu został przeprowadzony konkurs, który ze względu na jego tematykę skierowany jest głównie dla uczniów klasy ósmej. Materiał konkursu dotyczył znajomości nauczanego materiału z zakresu przedmiotu wiedzy o społeczeństwie.
W konkursie wzięło udział 19 uczniów reprezentujących szkoły podstawowe gminy Morąg; uczestnicy w czasie 60 minut musieli poradzić sobie z testem pisemnym składającym się
z 31 zadaniami o zróżnicowanym stopniu trudności.
Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy VIII: Julia Galanek i Hanna Sarna.
Wśród wyróżnionych znalazła się Hanna Sarna, która została najwyżej sklasyfikowana spośród wszystkich uczestników konkursu spoza szkół miejskich Morąga.
Wycieczka do Torunia
- 8
2023 obchodzimy jako Rok Mikołaja Kopernika (1473-1543)– wybitnego astronoma, matematyka, prawnika, lekarza i ekonomisty, który udowodnił teorię heliocentryczną w poświęconym temu dziele „De Revolutionibus orbium coelestium" ("O obrotach sfer niebieskich”).Datę powiązano z rocznicą pięćset pięćdziesiątych urodzin i czterysta osiemdziesiątą rocznicą śmierci Mikołaja Kopernika.
20 kwietnia klasy: IV i V wybrały się na wycieczkę do Torunia. Zwiedzaliśmy stare miasto i podziwialiśmy zabytki. Bardzo ciekawe były warsztaty w Żywym Muzeum Piernika gdzie samodzielnie wykonaliśmy pierniki. Zobaczyliśmy również fascynujący seans w Planetarium i dwiedziliśmy "Bazę Marsa"
Nagłówek
Archiwum Aktualności
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Wszystkie