• "Dni Otwarte" w Morągu

• 25 kwietnia gimnazjaliści odwiedzili Zespół Szkół Licealnych, Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących oraz Fabrykę Mebli Taranko

• Wyjazd edukacyjny do Olsztyna

• Wyjazd edukacyjny do Olsztyna.

Wycieczka do Olsztyna w ramach projektu „MALI WIELCY ODKRYWCY” odbyła się  19  kwietnia 2018 roku. Brało w niej udział 42 uczniów z SP Żabi Róg.

Do Olsztyna przyjechaliśmy o godz. 9.30. Wycieczkę rozpoczęliśmy od wizyty w olsztyńskim  Obserwatorium Astronomicznym,   gdzie wysłuchaliśmy opowieści o Mikołaju Koperniku, jego pracy i odkryciach. Mogliśmy obejrzeć przyrządy, którymi posługiwał się obserwując niebo. Następnie oglądaliśmy wystawę meteorytów, które spadły na Ziemię z kosmosu. Mieliśmy też możliwość obejrzenia Słońca przez olbrzymi teleskop. Po zwiedzeniu wystawy weszliśmy na taras widokowy, skąd podziwialiśmy panoramę Olsztyna.  Następnie udaliśmy się do Planetarium, gdzie obejrzeliśmy projekcję „Słońce, Księżyc, Ziemia”.

Po obiedzie udaliśmy się na Olsztyńską Starówkę, gdzie oglądaliśmy kamienice,   rynek i zamek. Spacer udał się, ponieważ dopisała nam pogoda i humory.  Nie zapomnieliśmy o kupieniu pamiątek. Z Olsztyna wyjechaliśmy o godzinie 15.00.

• DOBRA PRAKTYKA w naszej szkole

• Dnia 27 marca br. w naszej szkole uczniowie klasy 2 b gimnazjum w ramach tzw. dobrej praktyki pedagogicznej, mieli okazję zintegrować się z najmłodszymi dziećmi naszej placówki. Uczestniczki grupy czytelniczej Zaczytani w ramach projektu gimnazjalnego pt. I ty możesz zostać literatem. Piszemy i ilustrujemy bajkę dla dzieci, napisały bajeczkę skierowaną do dzieci w wieku 3-5 lat. Projekcja bajeczki miała miejsce w sali informatycznej, do której uczniowie przyprowadzili przedszkolaki. W dalszej części spotkania, dzieci zostały odprowadzone przez uczniów do przedszkola, gdzie wspólnie w ramach integracji i opieki nad najmłodszymi kolorowali postacie z bajki. Dla przedszkolaków w szczególności było to bardzo wielkie przeżycie, a gimnazjalistów nauczyło tego, jak bardzo ważne są dobra relacja, odpowiedzialność i opieka nad młodszymi.

Elżbieta Przybylska i Kamila Jastrzębowska-Świerczyńska

• Konkurs ortograficzny

• 7 IV 2018 r., jak co roku nasza szkoła wzięła udział w miejsko-gminnym konkursie ortograficznym klas III  zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr. 2 w Morągu. Reprezentował nas uczeń klasy III - Jakub Ged. 18 uczniów zmagało się z zadaniami ortograficznymi. Organizatorzy przyznali, że uczniowie prezentowali wysoki poziom swych umiejętności, bo zadania nie były łatwe.  Nasz uczeń wywalczył dzielnie wyróżnienie, które było wynikiem tylko o 2 punkty niższym od III miejsca. Brawo.  Danuta Niewińska

• Warsztaty plastyczne z rodzicami w kl. „0”

• Tuż przed Świętami Wielkanocy odbyły się zajęcia plastyczne z udziałem dzieci i rodziców pt.” „Kartka wielkanocna”.

Celem spotkania było zaprojektowanie i wykonanie kartki wielkanocnej. Do dyspozycji był kolorowy papier, klej, elementy świątecznej dekoracji związane z symbolami wielkanocnymi.

Podczas wykonywania kart, rodzice wraz z dziećmi wykazali się pomysłowością i kreatywnością. Z przygotowanych materiałów powstało wiele efektownych prac.

Wśród uczestników warsztatów panowała miła, świąteczna atmosfera i chęć wymiany pomysłami.

Po zakończeniu zajęć, część kart zawisła na klasowej wystawie, a pozostałe zostały przeznaczone do wysłania świątecznych życzeń.