• Wycieczka do Gdyni

• 12 maja 2022 r. klasa IV i VI wybrały się na wycieczkę do Gdyni. Głównym celem wyprawy było zwiedzanie wystawy w CENTRUM NAUKI EXPERYMENT. Oczywiście wszyscy kupili pamiątki, a po posiłku odpoczęli nad morzem.

• Nasz kraj - nasz region – nasza miejscowość

• W ostatnim czasie na zajęciach w grupie dzieci 6-letnich dominowały tematy z edukacji regionalnej. Dzieci za pomocą aktywnych metod pozwały historię naszego regionu.

Aby dowiedzieć się jak najwięcej ciekawostek o naszej miejscowości – Żabim Rogu, dzieci zaprosiły gościa specjalnego – panią sołtys M. Małą. Na zajęciach pani sołtys przedstawiła dzieciom etymologię nazwy naszej wsi. Za pomocą kroniki przedszkolaki mogły przenieść się w czasie i obejrzeć najciekawsze wydarzenia z życia Żabiego Rogu na przestrzeni kilku lat.

Poznając szerzej nasz region dzieci wzbogaciły swoje wiadomości również o Warmii i Mazurach. Zapoznały się z najciekawszymi zabytkami regionu, a także z symbolami i hymnem Warmii.  Przedszkolaki zaznajomiły się także z sylwetką oraz literaturą patronki naszej szkoły – Ireną Kwinto, która szczególnie kultywowała region Warmii. Dla przedszkolaków stały się bliskie także przyśpiewki oraz tańce warmińskie. Dzieci również chętnie i na wesoło posługują się elementami gwary tejże krainy.

Przy okazji świąt majowych dzieci utrwaliły również wiadomości o kraju. Przypominając sobie hymn i symbole narodowe oraz uczestnicząc w uroczystym apelu poczuły się jak prawdziwi patrioci.  Na kolejnych zajęciach dzieci dowiedziały się, że są nie tylko Polakami, ale także Europejczykami. Poznawanie krajów należących do Unii Europejskiej i ich flag okazało się świetna zabawą.

Tekst i zdjęcia: Ilona Pieniak

• Olimpiada Literatury i Języka Polskiego

• Krajowe osiągnięcie w naszej szkole.
            Konkurencja: Olimpiada Literatury i Języka Polskiego Tytuł finalisty - Alicja Czajka kl.7
            Okręg: krajowy

• ROCZNICA UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

• 4 MAJA UCZCILIŚMY  W NASZEJ SZKOLE ROCZNICĘ UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA. Z TEJ OKAZJI KL: I, II i IV PRZYGOTOWAŁY INSCENIZACJĘ:  "W ROCZNICĘ TRZECIEGO MAJA".