• WAKACJE

          • WAKACJE- to czas, na który czekają także uczniowie klasy II... 

            Zanim to jednak nastąpi chciałabym jako Wychowawczyni podziękować  Wam drogie Dzieci i Wam drodzy Rodzice za wkład pracy włożony w naukę i przygotowanie do klasy III. Zapraszam do obejrzenia krótkiej prezentacji:

            https://biteable.com/watch/accountant-ad-copy-copy-copy-2626347

             

          • Dzień Dziecka klasy II w czasie nauki zdalnej

          • Dzień Dziecka tego roku był zupełnie inaczej obchodzony. Nauka zdalna umiemożliwiła klasie II wspólne świętowanie. Tego dnia uczniowie otrzymali życzenia w formie krótkiej animacji....

            https://biteable.com/watch/dzie-dziecka-2020-2589951

             

            i dnia wolnego od nauki....zdalnej.

            Radość była ogromna...  o czym świadczyły komentarze dzieci.

            I choć już po święcie -Wszystkim Uczniom naszej szkoły składam Najlepsze Życzenia!

             

                                                                                       Wychowawczyni klasy II

                                                                                             Danuta Niewińska

          • „Ja i moja przyszłość” – wspomnienia z wycieczki

          • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii „Ja i moja przyszłość” – wspomnienia z wycieczki.

            „Ja i moja przyszłość” – wspomnienia z wycieczki

            Realizowany w oddziale zerowym program preorientacji zawodowej „Ja i moja przyszłość” przewidywał min. spotkania z przedstawicielami różnych profesji oraz wycieczki do zakładów pracy.

            W wyniku realizacji głównych zadań projektu w dniu 5.03.2020 r. odbyła się wycieczka do Auto Centrum Kulsza, Urzędu Pocztowego oraz Banku Santander w Morągu.

            Głównym celem wycieczki było poszerzenie wiedzy o pracy mechanika samochodowego, poznanie zakresu prac na poczcie oraz wzbogacenie wiedzy na temat zawodu bankiera.

            Odwiedzając Auto Centrum Kulesza przedszkolaki dokładnie zwiedziły cały zakład i mogły zaobserwować całą działalność mechaników począwszy od zmiany kół, poprzez naprawie silnika, aż po obsługiwanie automatycznej myjni.

            Goszcząc w Urzędzie Pocztowym dzieci miały możliwość poznania pracy urzędników poczty, którzy nie mają bezpośredniego kontaktu z klientem. Dzieci dowiedziały się tam, jaką drogę pokonują przyjęte listy i paczki zanim dotrą do odbiorców.

            Odbywając wizytę w Banku Santander dzieci mogły poznać pracę bankowców oraz zapoznać się z działaniem urządzenia do przeliczania banknotów. Przedszkolaki bawiąc się w bankowców mogły zasiąść za biurkami pracowników banku i obsługiwać swoich kolegów z grupy.

            Podczas wycieczki dzieci poszerzyły swoją wiedzę na temat poznanych zawodów i dowiedziały się, co należy uczynić w przyszłości by zdobyć swój wymarzony zawód.

            Tekst i zdjęcia: Ilona Pieniak

             

          • KSZTAŁCENIE NA ODLEGŁOŚĆ

          • Informuję, że zgodnie z rozporządzeniem MEN z dnia 20.03.2020 roku wszystkie szkoły muszą rozpocząć zdalne nauczanie. Bardzo prosimy o wyrozumiałość i pomoc w organizacji zdalnego nauczania Waszych pociech. Do tej pory było to tylko powtórzenie starego materiału, ale od 25 marca jesteśmy zmuszeni do wprowadzenia nowych treści i oceniania wyników ze wszystkich przedmiotów obowiązkowych. Co może wydać się śmieszne, ale z wychowania fizycznego także. Oficjalną formą komunikacji z Państwem i uczniami jest dziennik elektroniczny LIBRUS. Lekcje będą umieszczane w zakładce PRACA DOMOWA. Jeśli Ktoś nadal nie ma hasła prosimy o telefoniczny kontakt ze szkołą. Po podaniu nr Pesel ucznia podamy nowe hasło do dziennika.Jeśli ktoś z Państwa miał problemy ze sprzętem komputerowym lub zasięgiem Internetu. Proszę taki problem zgłosić do wychowawcy klasy. Szkoła wtedy materiały w formie papierowej będzie przesyłać pocztą tradycyjną na Państwa adres , a Państwo będziecie rozwiązania swoich dzieci przesyłać na adres szkoły. BRAK INFORMACJI OD PAŃSTWA OZNACZA DLA NAS, ŻE NIE MACIE PROBLEMU ZE SPRZĘTEM KOMPUTEROWYM. WSZYSCY UCZNIOWIE MAJĄ OBOWIĄZEK UCZESTNICZENIA W LEKCJACH I ROZWIĄZYWANIU ZADAŃ. Zostanie także zmieniony plan lekcji bardzo proszę o śledzenie zmian na LIBRUSIE. Wg nowego planu będą realizowane zajęcia i zadawane prace dla uczniów.

          • Moje zainteresowania, pasje i uzdolnienia.

          • Autoprezentacja na forum grupy

            Realizowany w oddziale zerowym program preorientacji zawodowej „Ja i moja przyszłość” ma na celu min. określenie swoich zainteresowań i pasji oraz prezentowanie ich na forum grupy przedszkolnej.

             Większość dzieci z oddziału przedszkolnego mają już ukształtowane swoje zainteresowania w obrębie różnych obszarów. Zazwyczaj są to: plastyczne, muzyczne, taneczne i naukowe. Program „Ja i moja przyszłość” stanowi okazję do zaprezentowania tych umiejętności, uzdolnień i pasji na forum grupy przedszkolnej. Prezentowanie owych zainteresowań służy pogłębianiu wiedzy o danej dziedzinie, a często jest także bodźcem do rozbudzania podobnych pasji u koleżanek i kolegów.

            Aleksander O. przedstawił dzieciom swoją pasję do tańca towarzyskiego. Na zajęcia przygotował filmy z turniejów tamecznych oraz zaprezentował medale i dyplomy. Przedstawił także swoje umiejętności i podjął próbę nauczenia dzieci wybranych kroków kilku popularnych tańców towarzyskich, takich jak cza-cza, rumba i walc.

            Natomiast autoprezentacja Krzysztofa S. dotyczyła koreańskiej sztuki walki, jaką jest taekwondo. Krzysztof interesuje się tą dyscypliną od kilku lat i uczestniczy na specjalistyczne zajęcia doskonalące jego pasję. Na zajęciach w grupie przedstawił dzieciom etapy ćwiczeń przygotowawczych, właściwych i końcowych podczas taekwondo. Dzieci z radością i zapałem włączały się w aktywne ćwiczenia wprowadzające. Krzysztof pochwalił się doskonałą gibkością fizyczną oraz liczeniem w języku koreańskim. Rozbudził wśród rówieśników zainteresowanie tą dyscypliną sportową.

            Maja D. zaprezentowała zaś swoje umiejętności wokalne. Od kilku lat uczestniczy w zajęciach muzycznych, gdzie kształci swe zamiłowanie do muzyki i śpiewu. Ma na swoim koncie wiele wystąpień publicznych, min.: w Galerii Warmińskiej i Morąskim Domu Kultury na wielu różnych konkursach, gdzie zajmowała czołowe miejsca.

            Tekst i zdjęcia: Ilona Pieniak

          • GMINNY KONKURS MATEMATYCZNY

          • GMINNY KONKURS MATEMATYCZNY

            10 marca 2020 roku troje uczniów klasy siódmej zmierzyło się w potyczkach matematycznych  z rówieśnikami z gminy Morąg. Wśród 24 uczestników nasza uczennica– Martyna Wiśniewska– uzyskała czwarty wynik oraz wyróżnienie.

            Pozostali uczestnicy: Marcel Jednorowski i Paweł Okrój, również godnie reprezentowali naszą szkołę.

            GRATULACJE!

          • „Fizyka dla Smyka”

          • –  naukowe spotkania z prof. Pytalskim

            Innowacja pedagogiczna „Wielkie doświadczenia małego człowieka” realizowana w oddziale zerowym przewiduje współdziałanie z osobami i instytucjami na rzecz tworzenia warunków umożliwiających dzieciom działalność badawczą i eksperymentalną adekwatną do ich etapu rozwoju. Dlatego też w naszej szkole organizowane są spotkania naukowe z ekspertem ds. dziecięcej fizyki. W ramach współpracy z placówką edukacyjną „Akademia” w Olsztynie, tym roku odwiedza nas prof. Pytalski. Spotkania odbywają się z dziećmi z oddziału zerowego oraz uczniami z klasy I-III.

            Głównym celem spotkań z ekspertem jest zainspirowanie dzieci światem nauki, zaspokojenie dziecięcej ciekawości oraz rozwijanie aktywnej postawy badawczej.

            Do tej pory odbyły się trzy spotkania. Pierwsze, zatytułowane "Show naukowe" - Nauka to czy magia? dotyczyło przedstawienia i rozwiązania wielu zagadek naukowych, które można zaobserwować w życiu codziennym, jak np. antygrawitacyjne krople wody; lustro a Leonardo da Vinci; rozmnażająca się woda; woda przybierająca kształt; ognio- i gwoździo- odporne balony. Kolejne zajęcia pt. "Magnetyzm i jego tajemnice" pozwoliły dzieciom poznać dokładnie pojęcie magnetyzmu, zaobserwować przyciąganie i odpychanie, lewitację przedmiotów w polu magnetycznym, wypróbować na sobie wykrywacz metalu.

            Zajęcia pt. „Elektrostatyka i prąd elektryczny” pozwoliły dzieciom zapoznać się z pojęciem elektrostatyki i zaobserwować jego efekty. Prof. Pytalski zaprezentował dzieciom działanie maszyny elektrostatycznej - Generator Van den Graffa, która wywoływała błyskawice. Natomiast wykorzystując obracającą się karuzelę Franklina – dzieci mogły doświadczyć obserwacji wietrzyku jonowego.

            Pokazy naukowe „Fizyka dla Smyka” cieszą się dużą aprobatą wśród przedszkolaków i uczniów klas I-III. Zajęcia te przybliżają i wyjaśniają dzieciom tajemnice otaczającej nas rzeczywistości poprzez zabawy badawcze i eksperymenty fizyczne.

             

            Tekst i zdjęcia: Ilona Pieniak

          • Informacja nt zawieszenia zajeć.

          • Informacja ze strony MEN z dnia 11.03.2020

            Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych

             

            Od 12 do 25 marca br. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone. Oznacza to, że w tym okresie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe zarówno publiczne, jak i niepubliczne nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych. To decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

             

            Lekarze, specjaliści, eksperci WHO wskazują, że wprowadzenie odpowiednich i odpowiedzialnych działań może ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa. Obecna sytuacja epidemiologiczna w Polsce może zagrozić zdrowiu obywateli. Dlatego na podstawie tzw. specustawy Minister Edukacji Narodowej przygotował rozporządzenie, które czasowo ogranicza funkcjonowanie jednostek systemu oświaty na obszarze całej Polski.

            Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych

            Zawieszenie zajęć dotyczy przedszkoli, szkół i placówek oświatowych (publicznych i niepublicznych), z wyjątkiem: 

            • poradni psychologiczno-pedagogicznych;
            • specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych;
            • młodzieżowych ośrodków wychowawczych, młodzieżowych ośrodków socjoterapii, specjalnych ośrodków wychowawczych, ośrodków rewalidacyjno-wychowawczych;
            • przedszkoli i szkół w podmiotach leczniczych i jednostkach pomocy społecznej;
            • szkół w zakładach poprawczych i schroniskach dla nieletnich;
            • szkół przy zakładach karnych i aresztach śledczych.

            Dyrektorze,

            • zajęcia w Twojej szkole, przedszkolu, placówce będą zawieszone na 2 tygodnie;  
            • 12 i 13 marca br. to dni, w których w przedszkolach i szkołach podstawowych nie będą odbywały się zajęcia dydaktyczno-wychowawcze, a jedynie działania opiekuńcze;
            • od 12 marca br. uczniowie szkół ponadpodstawowych nie przychodzą do szkół;
            • poinformuj uczniów, rodziców i kadrę pedagogiczną o tym, jak będą wyglądały kolejne dni;
            • od poniedziałku, 16 marca br. wychowankowie i uczniowie nie przychodzą do przedszkoli i szkół. Nauczyciele pozostają w gotowości do pracy;
            • poinformuj niezwłocznie rodziców i nauczycieli o ograniczeniu funkcjonowania placówki. Wykorzystaj do tego dziennik elektroniczny lub inne środki komunikacji z rodzicami i nauczycielami. Wywieś informację o zawieszeniu zajęć w widocznym miejscu;
            • możesz poprosić nauczycieli o to, aby przygotowali materiały dydaktyczne do samodzielnej pracy uczniów w domu. Ministerstwo Edukacji Narodowej przekaże informacje dotyczące e-materiałów, z których mogą korzystać uczniowie i nauczyciele;
            • w szkołach prowadzących kształcenie zawodowe, w placówkach kształcenia ustawicznego oraz w centrach kształcenia zawodowego zawieszenie zajęć dotyczy również zajęć realizowanych w ramach praktycznej nauki zawodu;
            • uczniowie branżowych szkół I stopnia będący młodocianymi pracownikami nie uczęszczają do szkoły. Realizują jednak przygotowanie zawodowe u pracodawcy na dotychczasowych zasadach;
            • od 16 marca br. będą zawieszone zajęcia realizowane w ramach turnusów dokształcania teoretycznego młodocianych pracowników;
            • śledź na bieżąco komunikaty Głównego Inspektora Sanitarnego, Ministerstwa Zdrowia i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju. Sprawdzaj również komunikaty wysyłane przez System Informacji Oświatowej.

            W okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty nauczycielom pozostającym w gotowości do pracy przysługuje wynagrodzenie ustalone na podstawie Kodeksu Pracy (art. 81 § 1).

            Rodzicu,

            • ze względu na bezpieczeństwo zdrowotne Twoje i Twojego dziecka, zajęcia zostaną zawieszone od 12 marca br. W przedszkolach i szkołach podstawowych 12 i 13 marca br. będą jeszcze prowadzone działania opiekuńcze;
            • zachęcaj dziecko do samodzielnej nauki w czasie gdy nie będzie lekcji w szkole. Ministerstwo Edukacji Narodowej na platformie epodręczniki.pl. udostępnia szereg materiałów edukacyjnych, które pozwalają uzupełnić, ugruntować i poszerzyć wiedzę. Dostęp do tych zasobów jest bezpłatny;
            • jeśli masz dziecko w wieku do 8 lat, przysługuje Ci zasiłek opiekuńczy do 14 dni. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie internetowej ZUS;
            • przekaż osobom, które będą opiekować się Twoim dzieckiem, podstawowe informacje dotyczące bezpieczeństwa i higieny;
            • rygorystycznie przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz;
            • śledź na bieżąco komunikaty GIS, MZ i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz informacje przesyłane przez dyrektora szkoły.

            Uczniu,

            • pamiętaj o swoim bezpieczeństwie w domu. Unikaj miejsc, gdzie są duże skupiska ludzi (np. komunikacja publiczna, kino, teatr, centra handlowe);
            • przerwa w funkcjonowaniu Twojej szkoły nie powinna oznaczać dni wolnych od nauki;
            • odpowiedzialnie wykorzystaj czas zawieszenia zajęć w Twojej szkole. Przeczytaj ulubioną książkę, spróbuj uzupełnić swoje wiadomości lub rozwijaj kompetencje. Skorzystaj przy tym z darmowej platformy epodreczniki.pl i materiałów rekomendowanych przez Twojego nauczyciela;
            • przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz.

             

            Platforma epodreczniki.pl i materiały do samodzielnej nauki

            Zachęcamy nauczycieli, aby w najbliższym czasie wspierali uczniów w nauce i przekazywali materiały do samodzielnej pracy w domu. Szczególnie prosimy o objęcie opieką uczniów, którzy przygotowują się do tegorocznego egzaminu ósmoklasisty, maturalnego oraz zawodowego i udostępnienie im niezbędnych materiałów.   

            Rekomendujemy wykorzystanie w tym celu następujących rozwiązań:

            • dziennik elektroniczny;
            • strona internetowa szkoły, przedszkola, placówki oświatowej;
            • mailing do rodziców, a w przypadku uczniów starszych wysyłanie materiałów bezpośrednio do młodzieży.

            Na platformie Ministerstwa Edukacji Narodowej epodreczniki.pl udostępniliśmy e-materiały do wykorzystania przez nauczycieli lub do samodzielnej nauki przez uczniów. Epodręczniki.pl to biblioteka bezpłatnych, sprawdzonych, zgodnych z aktualną podstawą programową materiałów edukacyjnych.

             

            Jak się zabezpieczyć przed koronawirusem?

            • Często myj ręce przy użyciu mydła i wody.
            • Przy kasłaniu i kichaniu zakrywaj usta i nos. Zachowaj co najmniej metr odległości od osób, które kaszlą i kichają.

             

            Osoby wracające z regionów zarażonych koronawirusem powinny powiadomić o tym telefonicznie stację sanitarno-epidemiologiczną lub zgłosić się do oddziału obserwacyjno-zakaźnego. Więcej informacji dotyczących koronawirusa na stronie: gov.pl/koronawirus

            Podejrzewasz u siebie koronawirusa? Zadzwoń pod numer 800 190 590!

            Bezpłatna infolinia NFZ jest czynna całą dobę, przez 7 dni w tygodniu. Wykwalifikowani konsultanci poinformują Cię, co zrobić, by otrzymać pomoc.

            Departament Informacji i Promocji
            Ministerstwo Edukacji Narodowej

             

             

          • Dzień Kobiet w klasie II

          • Tegoroczne Święto Kobiet wypada w niedzielę, dlatego klasa II świętowała już  w piątek 6. 03. 2020 r. 

            Oprócz pięknych kwiatów dla każdej dziewczynki i pani, chłopcy przygotowali piękne wiersze....

            "Ósmego marca marcowy wiatr z uśmiechniętą miną do klasy wpadł.

            Wpadł do kwiaciarni przed ósmą tuż i kupił bukiet z tysiącem róż. 

            I w klasie naszej przystanął wiatr i każdej z Pań podawał kwiat".

            "Dla dziewcząt,które znam, moc życzeń dzisiaj mam.

            Dużo zdrowia, szczęścia i miłości oraz kwiatów i radości.

            Niechaj się niesie na cały kraj, dziś dla pań wszystko naj , naj ...".

            Trzeba przyznać,że chłopcy stanęli na wysokości zadania. Dziękujemy ! 

            Tych, których nie było z nami z powodu choroby, serdecznie pozdrawiamy i czekamy na Was!

            Danuta Niewińska

          • Wielkanocny konkurs

          • Zachęcam do udziału w konkursie "Wielkanocne rymowanki".

            Konkurs skierowany dla uczniów klas 1-3 naszej szkoły.  Szczegóły konkursu jak na plakacie.

            Danuta Niewińska

          • Konkurs: "Najlepsi z najlepszych"- rozstrzygnięty.

          • Oto najlepsi uczniowie w I semestrze roku szkolnego 2019/2020. Julia Kosecka, Roksana Wojtalik i Maciej Gajcy z kl. VI b; Bartosz Wiech z kl. Vb; Alicja Czajka z kl. Va; Antonina Łęcka z kl. VIa; Marta Czajka z kl. VIII. GRATULUJEMY!!!

          • „Mój eksperyment”

          • zajęcia badawcze prezentowane przez dzieci

            Dziecko w wieku przedszkolnym nieustannie odkrywa świat przez zabawę. W każdej małej rzeczy, potrafi odnaleźć coś, co je zainteresuje. Jednym z głównych zadań innowacji pedagogicznej realizowanej w oddziale zerowym pt.„Wielkie doświadczenia małego człowieka” jest także pomoc dziecku w sposób celowy i zorganizowany poznawać i usystematyzować otaczającą rzeczywistość. Innowacja ukierunkowana jest na taką organizację pracy wychowawczo-dydaktycznej w zakresie edukacji przyrodniczej, by umożliwić dzieciom poszerzenie wachlarza swoich zainteresowań w oparciu o własne doświadczenia, eksperymenty i twórcze zabawy o charakterze badawczym.

            Dlatego też w ramach realizacji innowacji pedagogicznej odbywają się zajęcia i zabawy badawcze inspirowane nie tylko przez nauczyciela ale także przez dzieci. Do tej pory kilkoro przedszkolaków zaprezentowało na zajęciach swoje eksperymenty.

            Jako pierwszy wystąpił Aleksander O., który zaprezentował dzieciom wskazówki i procedurę powstawania „Wulkanu” przy użyciu sody oczyszczonej, wody, płynu do mycia naczyń i barwników spożywczych.

            Krzysztof W. opracował metodę powstawania baniek mydlanych w eksperymencie pt. „Bańka w bańce”. Oprócz wytwarzania efektownych baniek na powierzchni płaskiej, zaprezentował sposób jak powstaje mniejsza bańka wewnątrz większej.

            Z kolei Zofia Ł. udowodniła w swoim eksperymencie pt. „Płomień w słoiku”, że ogień nie może istnieć bez tlenu. Zofia do manipulacji zmienną użyła szklanego słoika z zakrętką.

            Natomiast Krzysztof S. w zabawie z magnesem pt. „Przyciąganie pieniędzy” podkreślił, że magnetyzm działa na mosiężne monety nawet przez przeszkodę w postaci kartki papieru.

            Samodzielne przygotowanie zajęć o charakterze badawczym, a następnie prezentowanie ich na forum grupy służy rozbudzaniu dziecięcej aktywności poznawczej, inspiruje dzieci do dociekliwości oraz działalności badawczej. Autoprezentacja swojej pracy przed rówieśnikami pozwala dziecku na potwierdzenie poczucia sensu własnych działań, a także wiary we własne możliwości umysłowe.

             

            Tekst i zdjęcia: Ilona Pieniak 

          • „Ja i moja przyszłość” – spotkania z profesjonalistami

          • W ramach realizacji programu preorientacji zawodowej „Ja i moja przyszłość” odbywają się spotkania z przedstawicielami różnych zawodów. Spotkania mają na celu przybliżenie dzieciom cech charakterystycznych kandydata do danej profesji. Dzieci dowiadują się, jakimi cechami osobowościowymi oraz kompetencjami i umiejętnościami trzeba się wyróżniać by móc aplikować do danej pracy w przyszłości.

            Do tej pory dzieci z oddziału zerowego miały możliwość szczegółowo poznać sylwetkę: strażaka, policjanta, leśnika, żołnierza i dietetyka Zapraszani goście przychodzą przygotowani do naszej grupy, oprócz wiedzy, jaką posiadają przynoszą ze sobą wiele ciekawych pomocy dydaktycznych, które pomagają dzieciom lepiej przybliżyć sobie obowiązki w danym zawodzie.

            Pan żołnierz – tata Mateusz R., zaprezentował dzieciom maskę gazową oraz udzielił instruktażu do jej prawidłowego założenia i zastosowania. Oprócz tego opowiedział jak wygląda praca na poligonie i przedstawił niezbędne rzeczy, jakie żołnierz musi ze sobą nosić by przetrwać w warunkach polowych. Pomimo tego, cała grupa zapragnęła zostać żołnierzem.

            Pan leśnik uwrażliwiał dzieci na przyrodę ożywioną poprzez opowieści oraz wyświetlane bajki i filmiki o zwierzętach leśnych. Ponadto nauczył dzieci odczytywania map topograficznych z terenu Nadleśnictwa Dobrocin. Zaprezentował także wiele narzędzi niezbędnych w swojej pracy takich jak: linijka do mierzenia obwodu drzew oraz dalmierz służący do określenia odległości.

            Natomiast pani dietetyk zaprezentowała swoje działania w pracy z pacjentami, których wiek zaczyna się już od 2 roku życia aż po seniorów. Ponadto przedstawiła dzieciom piramidę zdrowego odżywiania i uwrażliwiła na częstotliwość jedzenia szczególnie Fast- food’ów. Pani Małgorzata zaskoczyła dzieci filmikiem o zwierzętach, które jadły Fast –food’y. Animacja wywołała wiele śmiechu, ale także i kontrowersji.

            Zapraszani goście skrupulatnie prezentowali dzieciom jak się przygotowywać, już od najmłodszych lat, by w przyszłości wybrać sobie wymarzony zawód. Pan żołnierz, podkreślał zdrowy styl życia z naciskiem na sprawność fizyczną. Natomiast pan leśnik zaznaczył, iż zamiłowanie do przyrody ożywionej jest kluczowym elementem w jego pracy. Pani dietetyk zaś, przekonywała dzieci, że najważniejszą sprawą jest fakt, by przede wszystkim lubić wybrany przez siebie zawód.

            Tekst i zdjęcia: Ilona Pieniak

          • Tłusty czwartek z Babcią i Dziadkiem klasie II

          • W tym roku Tłusty czwartek w klasie II (20.02.2020) odbył się z wyjątkowymi gośćmi - Babcią i Dziadkiem. Co prawda Dzień Babci i Dziadka nasi goście obchodzili w styczniu, ale wszyscy wiedzą ,że miłość wnuków to nie tylko ten jeden dzień... Postanowiliśmy w tym dniu stworzyć bajkowy nastrój i przenieść naszych Bliskich w niezwykły świat bajki... "Bajka różne ma imiona" to tytuł naszego przedstawienia. Każdy z nas miał ważną rolę i wcielił się w postać z bajki. Nie zabrakło narratora.... Muzykę do przedstawienia opracowała nasza Pani wybierając utwory  z propozycji muzyki poważnej. Niezwykłą dekorację a zarazem scenografię zawdzięczamy Pani Malwinie Koseckiej, za co jesteśmy bardzo wdzięczni. Dziękujemy wszystkim Nauczycielom, którzy w różny sposób przyczynili się do realizacji przedsięwzięcia (nagłośnienie, zdjęcia, kamerowanie itp.). Po obejrzeniu przedstawienia wszyscy goście udali się na poczęstunek w klasie, którzy przygotowali Rodzice. Na Bliskich czekała jeszcze jedna niespodzianka. Na dziadków czekała prezentacja multimedialna , w której uczniowie wcześniej nagrani, przekazywali ciepłe słowa do Babci i Dziadka....oj  poleciały łezki, bo dzieci bardzo naturalnie i z serduszka kierowali słowa do Bliskich... W miłej atmosferze, z pączkiem i  herbatką upłynął nam czas. Na koniec Dziadkowie i Babcie otrzymali własnoręcznie wykonane przez dzieci prezenty.

                                                                                                                           Danuta Niewińska 

      • Nagłówek