• Wizyta weterynarza

• 9 listopada naszych przedszkolaków odwiedziła Pani weterynarz dr Danuta Hulanicka-Gulańczyk z Przychodni weterynaryjnej INVET w Morągu. Celem spotkania było poznanie pracy weterynarza. Dzieci poznały, obejrzały i miały możliwość sprawdzić jak działają przedmioty lekarskie, które weterynarz wykorzystuje w swojej pracy. Pani dr przyniosła ze sobą maskotkę pieska, której dzieci udzielały pierwszej pomocy: bandażowały łapki, sprawdzały uszy, robiły zastrzyki i chipowały maskotkę. To był dzień pełen atrakcji.

• Wizyta lekarza

• 26 października w ramach preorientacji zawodowej, której celem  jest  wstępne zapoznanie dzieci z wybranymi zawodami z najbliższego otoczenia dzisiaj  Żabki Młodsze i Starsze odwiedził niecodzienny gość..., a był nim dr Patryk Domarecki, który przyniósł worek pełen lekarskich akcesoriów i duży  zapas środków opatrunkowych. Dzieci miały możliwość obejrzeć, dotknąć, wypróbować i poznać nazwy przyrządów wykorzystywanych w pracy lekarza. Nasz gość zadbał o to, aby podstawowe wiadomości przekazać w formie świetnej zabawy. W roli dzisiejszych pacjentów wystąpiły ulubione maskotkę. Pod nadzorem doktora dzieci badały, robiły zastrzyki i zakładały opatrunki na chore miejsca przyklejając plasterek i bandażujac. Pan doktor przypomniał dzieciom, że zdrowiu służy właściwe odżywianie, ruch na świeżym powietrzu, odpowiednia ilość snu i z pewnością dobry humor.  Nasze Żabki słuchały z zapartym tchem. To był naprawdę udany dzień. Dziękujemy Panie Doktorze!

• Obchody Narodowego Święta Niepodległości.

• 14 listopada obchodziliśmy Święto Niepodległości w naszej szkole. Uczniowie klas: drugiej i trzeciej przygotowali montaż słowno- muzyczny a klasa 5 zaśpiewała "Rotę" oraz "My Pierwsza Brygada". MIłą niespodzianką był występ wokalny pani Danuty Niewińskiej.

• Dzień Chłopaka

• Z okazji Dnia Chłopakam uczniowie z klasy 4 i 5 wybrali się na ognisko integracyjne. Nie tylko piekliśmy kiełbaski ale było też mnóstwo zabawy......... z ziemniakiem :)

• Program LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI

• RZĄDOWY PROGRAM LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI

Pierwsze działania z wykorzystaniem materiałów z programu LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI wykonaliśmy na zajęciach świetlicowych. LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI to nowa inicjatywa, której celem jest rozwijanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. Program zakłada doposażenie szkół podstawowych i ogólnokształcących szkół artystycznych, prowadzonych przez jednostki samorządowe, w nowoczesne narzędzia i pomoce dydaktyczne, potrzebne w kształtowaniu i rozwijaniu zdolności manualnych i technicznych, a także samodzielnego i krytycznego myślenia. Główny nacisk położony jest tu na rozwój kompetencji w szeroko rozumianej tematyce STEAM (nauka, technika, inżynieria, sztuka, matematyka).

• FESTYN SPORTOWY

• W dniu 27 sierpnia 2022r w Szkole Podstawowej im. Ireny Kwinto w Żabim Rogu odbył się  festyn sportowy, który stanowił podsumowanie projektu „Wakacyjna AktywAkcja” pt. „Wspólnie żegnamy wakacje na sportowo i wesoło”.

Celem projektu było aktywne spędzenie ostatnich dni wakacji oraz integracja z dziećmi z Ukrainy. W jego ramach zostały zakupione piłki edukacyjne Edubalki, które wzbogaciły bazę dydaktyczną naszej szkoły. Projekt realizowany był w szkole przez kilka dni; podczas jego trwania dzieci uczestniczyły w zabawach, konkurencjach sportowych, a także zapoznały się z możliwościami wykorzystania piłek edukacyjnych.

Wprowadzenie Edubalek w naszej szkole wzbogaci proces dydaktyczno-wychowawczy. Użycie tego typu pomocy stanowi dla dzieci atrakcyjną formę nauki i integracji, gdyż związany jest z aktywnością ruchową jako ulubioną formą działalności uczniów. Poprzez wspólną zabawę i ruch mogą się wiele nauczyć, zabawy z piłkami kształcą sprawność i zwinność ruchową. Edubalki posiadają wiele zalet edukacyjnych, są pomocne w poznawaniu liter, liczb, doskonaleniu umiejętności matematycznych, kształtują także wiele innych procesów poznawczych.
            W festynie uczestniczyli nauczyciele oraz uczniowie i ich rodziny. Dzieci uczestniczyły w konkurencjach sportowych, za udział w nich otrzymały nagrody. Podczas festynu goście mogli skorzystać z wielu atrakcji: malowania twarzy, puszczania mega baniek mydlanych, malowania na foli, grania w gry planszowe, zabaw w kurtynie wodnej, wziąć udział w zumbie, skosztować pysznego popcornu, waty cukrowej, ciast.

Festyn zakończył się rozdaniem naród uczestnikom konkurencji sportowych. Tego upalnego dnia dzieci mogły wraz z rodzinami i nauczycielami  miło i aktywnie spędzić ten wspólny wakacyjny czas.

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które przyczyniły się do organizacji festynu: pracownikom szkoły w Żabim Rogu, Martynie Langowskiej, OSP Żabi Róg, Marcinowi Łukaszewskiemu.

Katarzyna Żurawska

Sylwia Grodecka