• Nie lękajcie się ...

• 22 października 2021roku przypada 43 rocznica rozpoczęcia pontyfikatu papieża świętego Jana Pawła II. W tym dniu , w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji XXI Dnia Papieskiego. Apel przygotowała katechetka Teresa Moskal z uczniami klasy VII. Uczniowie prowadzili rozważania dotyczące hasła Dnia Papieskiego: „ Nie lękajcie się!”. Oczywiście apel był wzbogacony pięknym śpiewem uczniów młodszych przygotowanych przez katechetkę p. Marzenę Kowalską. Muzycznie wspierał ją p. Paweł Góra, nauczyciel języka angielskiego. Całość  apelu uwieńczyła piosenka przewodnia pt. „ Nie lękajcie się” w wykonaniu uczennicy klasy V  Julii Rudzińskiej.

Wszystkim uczniom zaangażowanym w przygotowanie apelu i nauczycielom, którzy chętnie służyli nam pomocą dziękujemy – katechetki: T Moskal i M Kowalska.

• Znów kolejny Dzień Edukacji Narodowej (jak ten czas szybko mija).
            W naszej szkole obchodziliśmy to święto 15 X 2021 r.
            Część artystyczną przygotowały klasy III i V w reżyserii p. Lidii Mackiewicz, p. Jolanty Sikorskiej
            i p. A. Ruczyńskiej.
            W tym roku aż dziesięcioro najlepszych nauczycieli otrzymało Nagrodę Dyrektora Szkoły.
            Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy.

• Światowy Dzień Zwierząt

• Ubiegły tydzień upłynął nam na zajęciach związanych ze Światowym Dniem Zwierząt. Z tej okazji zapraszamy do udziału w zbiórce karmy dla Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Zbożnem koło Morąga.

• " Zakamarek- ekotriki na kąciki"

• Nasza szkoła bierze udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym: " Zakamarek- ekotriki na kąciki" .W ramach kolejnego zadania wykonaliśmy na zajęciach świetlicowych las w sloiku. A z okazji przypadającego niedługo Dnia Drzewa zasadziliśmy szyszki.Mamy nadzieję, że wyrosną nam piękne sosny.

• #DZIECI SIECI

• Klasa III uczestniczyła w zorganizowanym przez NASK spektaklu pt. "Dzieci Sieci - Plik I Folder na tropie internetowych kłopotów". Spektakl miał na celu pomóc młodym widzom w bezpiecznym odkrywaniu internetu. Uczniowie dowiedzieli się o cyberprzemocy, bohaterowie spektaklu wyjaśnili im jak radzić sobie z niebezpiecznymi sytuacjami w sieci. W ewaluacji nastąpiła burza mózgów, prowadzący zadawali pytania w celu sprawdzenia zrozumienia przekazywanych treści.

• Kiermasz Taniej Książki

• W ramach promocji czytelnictwa zorganizowano w naszej szkole Kiermasz Taniej Książki.Można było nabyć ciekawe pozycje w atrakcyjnych cenach!

• Święto Pieczonego Ziemniaka

• 30 września 2021 uczniowie klasy 3 i klasy 5 obchodzili Święto Pieczonego Ziemniaka. Były zabawy przy ognisku, pieczenie kiełbasek oraz, oczywiście, ziemniaków. Dziękujemy pani Sylwii Bochno za przygotowanie ogniska.

• SPRZĄTANIE ŚWIATA POLSKA 2021

• Jak co roku nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiej akcji SPRZĄTANIE ŚWIATA POLSKA 2021. Tegoroczne hasło kampanii brzmi: "Myślę więc nie śmiecę". Uczniowie wraz z nauczycielami sprzątali teren wokół szkoły i miejscowy plac zabaw.

• Międzynarodowy Dzień Kropki w naszej szkole.

• 15 września obchodzimy "International Dot Day", czyli Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy. W naszej szkole uczniowie klas 1-3 od samego rana cieszyli się tym dniem! Odbyła się prezentacja krótkometrażowego filmu na temat książki "The Dot", którą napisał Peter Reynolds. Jest to historia dziewczynki, która dzięki małej kropce zmieniła myślenie o sobie i uwierzyła we własne możliwości.

Uczniowie chętnie brali udział w przygotowanych dla nich przez nauczycieli aktywnościach twórczych.

• Informacja o szczepieniu na COVID

• Szczepienia odbywać się będą 29 września (środa) w SP 4 – biblioteka ul. Kajki 2 w godz. 9.00 – 13.00. Wiadomosć jaką Państwo otrzymaliście, że szczepenie jest w Pasłęku spowodowana jest tym, że lekarz, który będzie kwalifikował dzieci do szczepienia jest z Pasłęka.

• UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2021/2022

• 1 września odbyło  się w naszej szkole nie tylko uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego ale również uroczystość pasowania na ucznia. Jest to szczególny dzień, który na długo pozostanie w pamięci każdego ucznia klasy pierwszej. Dzieci oficjalnie przyjęte zostały do grona uczniów szkoły. Najważniejszą częścią uroczystości było ślubowanie oraz pasowanie wielkim ołówkiem przez Dyrektora Szkoły. Pierwszaki głośno i z przekonaniem ślubowały być dobrymi i pilnymi uczniami oraz rzetelnie wypełniać swoje obowiązki. Wszystkim pierwszoklasistom w tak ważnym dla nich dniu życzymy wielu sukcesów na nowej drodze obowiązków szkolnych.

• Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022

• Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022 r. odbędzie się 1.09.2021 ( środa) o godzinie 9.00

na sali gimnastycznej. Msza Św. o godzinie 8.00.

Przywozy: 1.09.2021r.

7.00-Boguchwały

7.05-Wilnowo

7.10- Kretowiny

7.15- Kol. Żabi Róg –Bogaczewo

7.30- Zawroty-bloki

7.35- Ruś

7.40- Zawroty-Gorzelnia

7.30-Bożęcin

7.35- kol. Bramka

7.40- Bramka

7.45- Gubity

7.50- Fabryka D.

Odwozy:

10.00- Fabryka

10.00-Zawroty, Ruś

10.00- Gubity

10.10- Bramka, Bożęcin

10.20- Boguchwały, Wilnowo, Kretowiny, Kol. Żabi Róg

• Hejtu nie promuję, hejt banuję, bo reaguję!!!

• Uczniowie z klasy 7 B zrealizowali projekt wychowawczy pt. "Hejtu nie promuję, hejt banuję, bo reaguję!!!"
            Plakaty na konkurs klasowy pokazują przyczyny i skutki hejtu.
            I miejsce zdobyła Julia Kosecka, II miejsce Roksana Wojtalik i III miejsce Łukasz Paprocki.
            Jednak ze wszystkich prac wysuwa się przesłanie skierowane do wszystkich internautów — STOP HEJT!!!
            Proszę pamiętać o tym również w wakacje.