• „ Konkurs Wiedzy o Gminie Morąg oraz samorządzie terytorialnym”

          • 8 listopada 2017 roku w Szkole Podstawowej nr 1 w Morągu  został przeprowadzony

            „ Konkurs Wiedzy o Gminie Morąg oraz samorządzie terytorialnym”,

            którego organizatorem był Urząd Miejski wraz Lokalną Organizacją Turystyczną.

            Naszą szkołę w konkursie reprezentowały:

            1. Zuzanna Sienkiewicz – kl. VI
            2. Zuzanna Skibiak – kl. V
            3. Wiktoria Żuchowska – kl. VI
            4. Martyna Wasiewska – kl. VII
            5. Patrycja Kwaśna – kl. II a gimnazjum
            6. Julia Sobiech – kl. II a gimnazjum

            Wśród uczestników uczniów klas gimnazjalnych wyróżnienie otrzymała Patrycja Kwaśna.

            Wszystkim  naszym uczennicom dziękujemy.

          • Warmia – „nasza mała Ojczyzna”

          • W ramach ubiegania się naszej placówki o certyfikat „Szkoły Wiernej Dziedzictwu”, dzieci z klasy „0” z Żabiego Rogu wyruszyły na wycieczkę do Olsztyna – stolicy - „naszej małej Ojczyzny” regionu warmińskiego.

            Pierwszym punktem zwiedzania stolicy regionu był oddział Muzeum Warmii i Mazur – Dom Gazety Olsztyńskiej. Przedszkolaki wysłuchały tam elementarnej historii odnoszącej się losów ziemi warmińskiej. Ponadto dzieci wzięły udział w zajęciach z edukacji regionalnej, ukierunkowanej na zaznajomienie się z detalami kultury warmińskiej. Pani prowadząca zajęcia z przybliżyła dzieciom wiele interesujących zwyczajów i obyczajów jakie panowały wśród ludności zamieszkującej region. Podczas zajęć przedszkolaki miały okazję zobaczyć, dotknąć, a nawet przymierzyć niektóre elementy zabytkowych strojów warmińskich. Dziewczynki chętnie fotografowały się w czepcach, a chłopcy w kapeluszach. Starszaki otrzymały również do wypełnienia kartę pracy z rodłem Warmii. Punktem kulminacyjnym na żywej lekcji historii okazało się uruchomienie ówczesnej drukarni. Każdy przedszkolak miał możliwość samodzielnej obsługi maszyny i wydrukowania wizerunku patrona Olsztyna – Św. Jakuba.

            Po wyjściu z Domu Gazety Olsztyńskiej przedszkolaki udały się na spacer po Starym Mieście. Przechadzając się uliczkami starówki dzieci miały możliwość obejrzenia z bliska niektórych zabytków Olsztyna, takich jak: Zamku Kapituły Warmińskiej, „Wysokiej Bramy”, kamieniczek, katedry św. Jakuba, pomnika Mikołaja Kopernika oraz pomnika św. Jakuba.

            Następnym punktem wycieczki była wizyta w Muzeum Przyrody. Dla dzieci zostały tam zorganizowane zajęcia w tematyce egzystencji zwierząt leśnych. Z racji panującej jesieni przedszkolaki zaczerpnęły wiele istotnych informacji dotyczących przygotowań leśnych zwierząt do zimy. Dowiedziały się które ptaki odlatują z Polski, a które przylatują do nas na przeczekanie zimy, dlaczego ssaki zmieniają sierść i na jakie kolory. Starszaki podczas zajęć klasyfikowały zapasy na zimę dla niektórych zwierząt, poznały również pojęcie hibernacji i przyporządkowywały je właściwym mieszkańcom lasu.

            Po zajęciach dydaktycznych przedszkolaki obejrzały w muzeum wystawę wszystkich mieszkańców lasu, wyeksponowanych na tle przyrodniczych krajobrazów. Zaczęły od podziwiania największych ssaków, takich jak żubry, łosie i jelenie, poprzez mniejszych spryciarzy – zające, lisy, wiewiórki, a skończywszy na ptakach i owadach oraz ich autentycznych gniazdach.

            Po wyczerpującym i pełnym wrażeń dniu, dzieci wróciły do oddziału przedszkolnego z rozbudzoną wyobraźnią i inspiracją na kolejne możliwości rozszerzania wiedzy z zakresu edukacji regionalnej.

             

            Tekst i zdjęcia: Ilona Pieniak

          • Jesienny Bal „Święto Wesołej Dyni”

          • 27 października w naszej szkole  odbył się Jesienny Bal pt. „Święto Wesołej Dyni”.

            Przy pięknej,  jesiennej dekoracji  bawili się po raz pierwszy wspólnie uczniowie klas IV-VII oraz gimnazjaliści.

            Na zabawie nie zabrakło jesiennych smakołyków.  W menu królowały  dyniowe babeczki , owocowe  koreczki,

            jabłkowe i gruszkowe ciasta  przygotowane przez rodziców oraz szkolne koło wolontariatu.

            Niektórzy uczniowie, szczególnie z klas młodszych, przygotowali na ten dzień specjalne przebrania.

            Zabawa była udana.

          • Ślubowanie klas I

          • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Ślubowanie klas I.

            23 października 2017 roku dzieci z klasy I zostały przyjęte do grona uczniów Szkoły Podstawowej im. I. Kwinto w Żabim Rogu.

            Uroczystość rozpoczęła się polonezem w wykonaniu pierwszaków.

            Potem zaprezentowali się w przedstawieniu słowno - muzycznym.

            Następnie w obecności p. Dyrektor Małgorzaty Tolak, rodziców i zaproszonych uczniów z klas 0 -III i ich wychowawców złożyli ślubowanie.

            Pani Dyrektor pasowała ich  symbolicznym ołówkiem, przekazanym przez Rodziców, 

            na uczniów naszej szkoły. Każdy z nich otrzymał pamiątkowy dyplom i mnóstwo prezentów od rodziców i uczniów kl. 0 - III.

            Na konie czekała ich jeszcze jedna  słodka niespodzianka przygotowana przez rodziców w klasie .

        • Gminne Obchody Dnia Edukacji Narodowej
          • Gminne Obchody Dnia Edukacji Narodowej

          • 13 października uczniowie naszej szkoły uświetnili Gminne Obchody Dnia Edukacji Narodowej swoim przedstawieniem pt. "Rozmowy podczas przerwy". Podczas uroczystości Burmistrz Morąga wręczył odznaczenia i nagrody. Wśród nagrodzonych Nagrodą Burmistrza Morąga była także dyrektor naszej szkoły p. Małgorzata Tolak.​

          • Święto Pieczonego Ziemniaka

          • Dzieci ze Szkoły Podstawowej im. I. Kwinto w Żabim Rogu wraz z rodzicami brały udział w Święcie Pieczonego Ziemniaka. W spotkaniu zorganizowanym przez świetlicę i bibliotekę szkolną nie przeszkodziła nawet deszczowa pogoda. Gościny użyczyła nam świetlica wiejska, za co serdecznie dziękujemy. Z sezonowych warzyw i owoców uczniowie wykonali „Zwierzaki – cudaki”. Wysłuchali też przygotowanych na tę okazję „Bajki o ziemniaku” oraz wiersza H. Ochockiej, „Co można zrobić z ziemniaka”. Wesołe konkurencje sportowe z ziemniakiem w roli głównej wzbudziły ducha rywalizacji i wiele radości.

            Organizatorzy: A. Langowska, H. Ged, J. Syjczak, A. Ruczyńska.

        • Dzień Edukacji Narodowej
          • Dzień Edukacji Narodowej

          • 12 października 2017 r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Część artystyczną przygotowała klasa VI pod kierunkiem p. K. Steffen-Białek. Natomiast p. dyrektor Małgorzata Tolak wyróżniła nauczycieli Nagrodą Dyrektora Szkoły. Wyróżnieni nauczyciele to: E. Galanek, M. Sosna,A. Ruczyńska, K. Steffen-Białek, M. Pieniak, A. Kosecka, N. Kur. Na zakończenie uroczystości rodzice na ręce p. dyrektorzłożyli życzenia i upominek.

        • Zdrowe soki przedszkolaków
          • Zdrowe soki przedszkolaków

          • 5 października 2017 r. w oddziale przedszkolnym robiono wspaniałe, pyszne soki z przeróżnych owoców, których w okresie jesiennym nie brakuje. Z pomocą przedszkolakom i wychowawczyni p. Marzenie Sadowskiej przyszły niezawodne mamy. Serdecznie dziękujemy.

        • Płonie ognisko ...
          • Płonie ognisko ...

          • 19.09.2017 r. w leśniczówce "Strzała" klasy IV A i IV B spotkały się na ognisku. Uczniowie wspaniale się bawili, ale najlepszą zabawą okazała się jazda na rowerach. Bardzo dziękujemy rodzicom, którzy wzięli udział w imprezie i panu Warcabie za przygotowanie ogniska.
            E. Galanek i R. Olszewska

      • Nagłówek