• KRWIODAWSTWO

• W ramach obchodów Dni Honorowego Krwiodawstwa PCK w Polsce nawiązaliśmy współpracę z p. Jackiem Wojtalikiem prezesem Klubu HDK PCK przy Placówce Staży Granicznej w Braniewie. Klasy 6,7 i 8 uczestniczyły w zajęciach promujących krwiodawstwo.

• "Dziady cz. II" w Teatrze im. Stefana Jaracza w Olsztynie

•

4 listopada klasa 7 i 8 miała okazję obejrzeć spektakl "Dziady cz. II" w Teatrze im. Stefana Jaracza w Olsztynie. Reżyserem, scenografem oraz choreografem  tego niezwykłego spektaklu był Zoltán Balázs. Wielkim zaskoczeniem były dla uczniów także kostiumy zaprojektowane przez  Agatę Uchman. Wrażenie na widowni zrobiła niesamowita muzyka Marcina Wawruka. Niecodzienna, nowoczesna i zaskakująca - tak można określić tę interpretację.

• DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

W październiku obchodzimy Dzień Tabliczki Mnożenia. W naszej szkole wszyscy uczniowie klas 4 - 8 mieli możliwość zmierzyć się z zadaniami związanymi z tabliczką mnożenia. Dzięki temu wyłoniliśmy klasowych Mistrzów Tabliczki Mnożenia. Są to:

w klasie 4 – Łucja Plichta,

w klasie 5 –  Pola Chabko,

w klasie 6 – Wojciech Szymański,

w klasie 7 – Piotr Bartnicki,

w klasie 8 – Szymon Zaborowski.

Gratulacje

• Misiowe zakładki

• Październik- Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych jest wspaniałą okazją, aby spotkać się z naszymi czytelnikami, 11 października w biliotece  gościliśmy klasę 1. Dzieci samodzielnie wykonały misiowe zakładki do książek oraz wysłuchały opowiadań o Koszmarnym Karolku.

• Wizyta weterynarza

• 9 listopada naszych przedszkolaków odwiedziła Pani weterynarz dr Danuta Hulanicka-Gulańczyk z Przychodni weterynaryjnej INVET w Morągu. Celem spotkania było poznanie pracy weterynarza. Dzieci poznały, obejrzały i miały możliwość sprawdzić jak działają przedmioty lekarskie, które weterynarz wykorzystuje w swojej pracy. Pani dr przyniosła ze sobą maskotkę pieska, której dzieci udzielały pierwszej pomocy: bandażowały łapki, sprawdzały uszy, robiły zastrzyki i chipowały maskotkę. To był dzień pełen atrakcji.

• Wizyta lekarza

• 26 października w ramach preorientacji zawodowej, której celem  jest  wstępne zapoznanie dzieci z wybranymi zawodami z najbliższego otoczenia dzisiaj  Żabki Młodsze i Starsze odwiedził niecodzienny gość..., a był nim dr Patryk Domarecki, który przyniósł worek pełen lekarskich akcesoriów i duży  zapas środków opatrunkowych. Dzieci miały możliwość obejrzeć, dotknąć, wypróbować i poznać nazwy przyrządów wykorzystywanych w pracy lekarza. Nasz gość zadbał o to, aby podstawowe wiadomości przekazać w formie świetnej zabawy. W roli dzisiejszych pacjentów wystąpiły ulubione maskotkę. Pod nadzorem doktora dzieci badały, robiły zastrzyki i zakładały opatrunki na chore miejsca przyklejając plasterek i bandażujac. Pan doktor przypomniał dzieciom, że zdrowiu służy właściwe odżywianie, ruch na świeżym powietrzu, odpowiednia ilość snu i z pewnością dobry humor.  Nasze Żabki słuchały z zapartym tchem. To był naprawdę udany dzień. Dziękujemy Panie Doktorze!