Jak co roku zgodnie z tradycją przywitaliśmy wiosnę spotkaniem z leśnikiem i po raz pierwszy z sokolnikiem. Pani leśnik z Nadleśnictwa Dobrocin opowiadała uczniom ciekawostki związane z wiosną w lesie. Pan sokolnik zrobił wśród naszych uczniów i nauczycieli furorę. Ptaki, które ze sobą przywiózł - sowę śnieżną, jastrzębia, sokoła szczegółowo przedstawił oraz pokazał, jak można wyszkolić te ptaki. Gdyby nie ognisko i kiełbaski nad jeziorem z panią sołtys to moglibyśmy go słuchać i oglądać pokazy tych ptaków przez cały dzień. Wiosna przywitała nas słonecznie i pogodnie. Teraz czekamy na wyższą temperaturę.
Ptasia wiosna
Wycieczka do Gdyni
20 marca 2018 roku w ramach programu Kreatywność na TAK odbyła się wycieczka do Gdyni.
4W Gdyńskim Akwarium wzięliśmy udział w lekcjach biologii i chemii.
Lekcja nr 1 - Anatomia ryby
Wysłuchaliśmy wykładu oraz obejrzeliśmy prezentację o budowie oraz klasyfikacji ryb, następnie udaliśmy się do laboratorium na zajęcia praktyczne, wykonywaliśmy sekcję śledzia i opisywaliśmy jego budowę.
Lekcja nr 2– Rekiny
Wysłuchaliśmy wykładu oraz obejrzeliśmy prezentację o rekinach, następnie udaliśmy się do laboratorium na zajęcia praktyczne. Oglądaliśmy pod mikroskopem zęby, skórę oraz jaja rekina. Po zajęciach w piwnicy mogliśmy obejrzeć rekiny hodowane w akwarium.
Zajęcia nr 3 – Chemia wody.
Obejrzeliśmy prezentację na temat wody w Bałtyku. Po wykładzie odbyły się zajęcia praktyczne, w laboratorium za pomocą odczynników badaliśmy skład wody.
Podsumowanie akcji UNICEF
W tym roku po raz kolejny przyłączyliśmy się do ogólnopolskiego projektu UNICEF.
3Organizując zimową imprezę, zbieraliśmy fundusze, które wspomogą dzieci w kraju od 6 lat ogarniętym wojną.
Celem projektu „Spraw, aby dzieci z Syrii przetrwały zimę” było:
- Pokazanie jak wojna wpływa na życie dziecka
- Kształtowanie wśród dzieci i młodzieży postawy zaangażowania społecznego,
- Zebranie środków finansowych na zapewnienie ciepłych ubrań i kocy dla dzieci z Syrii.
19 marca w szkole odbyła się impreza, podczas której szkolny teatr wystawił sztukę „Śpiąca królewna”, następnie uczniowie, korzystając z materiałów nadesłanych przez UNICEF, zapoznali wszystkich z sytuacją dzieci w Syrii. Na koniec zorganizowano kiermasz słodkości, z którego dochód przekazany został na konto UNICEF. Zebraliśmy kwotę 202 zł. Wszystkim darczyńcom DZIĘKUJEMY!
DZIEŃ NIEDŹWIEDZIA POLARNEGO
27 lutego włączyliśmy się do obchodów Dnia Niedźwiedzia Polarnego
Klasy drugie oddziałów gimnazjalnych zrealizowały projekt edukacyjny z geografii:
"Czy możemy uratować niedźwiedzie polarne?". Efektem ich pracy były plakaty dotyczące kilku zagadnień: przyczyny ocieplenia klimatu, wpływ ocieplenia klimatu na życie mieszkańców Arktyki, możliwości zahamowania ocieplenia się klimatu, życie niedźwiedzi polarnych i innych zwierząt w Arktyce. Podczas publicznej prezentacji można było "złapać" 5 z geografii rozwiązując poprawnie zadanie z kart pracy :).
Oto 5 pierwszych osób, które ją otrzymały: Marta Majewska, Kinga CHamot, Zuzanna Chamot, Wioletta Melczak i Joanna Wiktorzak. GRATULUJEMY
Plecionki
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Plecionki.
6
"Szrafowanie" na zajęciach artystycznych
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii "Szrafowanie" na zajęciach artystycznych.
28
Prace malarskie wykonane przez klasy III
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Prace malarskie wykonane przez klasy III.
9
Orzeł Biały - Nasza Duma
23.02.2018 r. w Szkole Podstawowej im. Ireny Kwinto w Żabim Rogu odbył się finał konkursu plastycznego na szczeblu szkolnym pt. „Orzeł Biały – Nasza Duma”. Uczniowie klas IV – VII biorąc udział w konkursie, mieli okazję rozwinąć swoje twórcze predyspozycje i wykazać się atrakcyjnym pomysłem. Natomiast tematyka konkursu zmotywowała uczniów do rozwijania pasji historycznych, pogłębiła zainteresowania znaczeniem polskich symboli narodowych oraz spopularyzowała wiedzę i świadomość o godle, jako jednym z najważniejszych polskich symboli narodowych.
Działalność artystyczna poprzedzona była takimi filmami jak: Historia Orła Białego, Dzieje Orła Białego i Godło Rzeczypospolitej na przestrzeni wieków. Uczniowie poszerzyli i uporządkowali swoją wiedzę na temat historii i wyglądu godła od 1288 r. do czasów obecnych.
Na szczeblu szkolnym I miejsce zajęła Julia Klepczyńska kl. VI, II miejsce Martyna Wiśniewska kl. V, III miejsce Wiktoria Bukowska kl. VI, IV miejsce Natalia Gnes kl. IV b, V miejsce Zuzanna Chamot kl. VII, VI miejsce Igor Bialik kl. V. Wszyscy uczniowie otrzymali nagrody ufundowane przez szkołę i wręczone na apelu przez panią wicedyrektor Natalię Kur.
Prace zwycięskie (I, II, III miejsce) zostaną przewiezione do Ostródy na etap okręgowy do Biura senatorskiego Bogusławy Orzechowskiej, gdzie do 25 marca 2018 r. zostaną wyłonione najlepsze prace z różnych szkół powiatu ostródzkiego na etap ogólnopolski. Mamy nadzieję, że prace naszych uczniów zostaną dostrzeżone. Trzymamy kciuki!
Układ człowieka
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii układ człowieka.
3
Konkurs ortograficzny
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Podstawowe zdjęcia.
3Konkurs ortograficzny
Grant na stworzenie sadu
Mamy wspaniałą wiadomość. Grupa projektowa ŻABI SAD otrzymała grant na stworzenie sadu na terenie szkoły. Ruszamy więc na wiosnę. Na 134 drużyny biorące udział w konkursie nasza grupa otrzymała 15 miejsce. To dopiero pierwszy etap, mamy nadzieję, że następne pójdą jeszcze lepiej. Brawo drużyna i p. Kasia Żurawska
Spotkanie ze strażakiem
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Spotkanie ze strażakiem.
5
Poczta walentynkowa
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Poczta walentynkowa.
1Walentynkowy listonosz z Samorządu Uczniowskiego dostarczał dziś kartki i słodkości naszym uczniom!
Walentynki w Filii w Bramce
Ach, jak miło dostać walentynkę! :-)
3
Walentynki w szkole
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Walentynki w szkole.
1614 lutego 2018 r. odbył się w naszej szkole apel walentynkowy przygotowany przez uczniów klasy VII z opiekunami- p. Kotowicz i p. Zaniewską. Uczniowie przedstawili krótką historię Walentynek okraszoną żartami o miłości. Gwoździem programu było przedstawienie inspirowane baśnią o Czerwonym Kapturku i złym wilku, w których role wcielili się Klaudia Gurgielewicz i Patryk Nowocień. W romantyczny nastrój wprowadziły nas uczennice klasy II A-Katarzyna Dresner i Nikola Raszczyk, które przepięknie zaśpiewały piosenkę Eleni „Miłość jak wino uderza do głów”.
Nowe lektury!
Kolejne lektury - 70 sztuk dla klas I-III zakupione ze sprzedaży rękodzieła można już wypożyczać.
Nowe książki dla dzieci w bibliotece
Zapraszam do biblioteki : „Przyjdź, zobacz, wypożycz”.
Nowe książki dla dzieci w bibliotece- dary od czytelników .
Dzień Bezpiecznego Internetu
Twórz kultu w sieci...
Bezpieczne ferie
Dzień Babci i Dziadka w kl. „0”
Tuż przed feriami w Szkole Podstawowej im. I. Kwinto w Żabim Rogu odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Dzieci z kl. ”0” przygotowały pod kierunkiem nauczycielki Ilony Pieniak program artystyczny.
W obecności dziadków przedszkolaki przedstawiły bajkę pt. „Dziewczynko z zapałkami, spędź Wigilię razem z nami”, która wprowadziła zebranych gości w nastrój niedawno minionych Świąt Bożego Narodzenia.
By wyrazić wdzięczność i miłość przybyłym dziadkom, przedszkolaki wyrecytowały wierszyki i gorące życzenia. Nie zabrakło również specjalnych na tę okoliczność piosenek, nie tylko w języku polskim, ale i angielskim.
Po części artystycznej dzieci wręczyły gościom własnoręcznie wykonane prezenty. Dalszy ciąg spotkania z dziadkami miał miejsce na stołówce szkolnej przy pysznym cieście i gorącej herbatce.
Nagłówek
Archiwum Aktualności